Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KubanitoS

    veterán

    válasz LustaDick123 #9 üzenetére

    Az írás, illetve a 67 leadott jelentkezés alapján (amiben a gyárimunkás is benne van) én arra gondolok, hogy ezen a "jelentkezz nagy pesti cégekhez" játékon is már régen túl vagyunk, de majd a cikkszerző válaszol.

    Amúgy én is hasonló cipőben jártam. Elvégeztem egy neves egyetemet, egy "slágerszakot", ahol az oktatóktól folyamatosan azt kaptuk, mekkora igény lesz a munkánkra, a jó szakemberekre. Nem fogunk tudni válogatni a jobbnál jobb ajánlatok között. Aha... aztán jött a való élet és helyretett.

    A két első munkahelyemen 1,5 évet töltöttem el, félig-meddig a "szakmában". Nem akarom nagyon részletezni a dolgokat, illetve sajnáltatni magam. Legyen annyi elég, hogy én voltam a helyi csicska, a gyakorlat nélküli "nagytudású diplomás", akibe nyugodtan bele lehet rúgni.

    Utána több hónap kényszerpihenő, nem kellettem sehova a "slágerdiplomámmal". Idén év elején aztán sikerült végre elhelyezkednem. Nem úgy mennek a dolgok, ahogy azt az egyetemen előadták, nagyon nehezek a napjaim (napi szinten minimum 180 km csak az utazás - céges autóval), de örülök, hogy van munkám és pozitívan gondolok a jövőre. Ezt tanácsolnám a témaindítónak is, ne add fel, meg fogod találni a helyed!

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #48 üzenetére

    Őszinte leszek. Nekem nagyon nem jön be ez a csiricsáré, izzadtságszagú önéletrajz. Érződik rajta az erőlködés. Túl sok a szöveg is benne a végzettséghez és a munkatapasztalathoz képest. Meg magyarázkodnod sem kellene ennyit benne. Kicsit olyan taszító az egész. Bocsi, ha nyers vagyok, de én ezt látom rajta és lehet más is ezt látja... A helyedben én egészen biztosan egy letisztult Europass alapú CV-t csinálnék, kiemelve a lényeget pontokba szedve, esetleg angolul is mellékelve azt. Írj motivációs levelet is külön, akár angol nyelvűt is!

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #88 üzenetére

    A "magamról" rész teljesen felesleges. Senki sem kíváncsi rá, hogy 11 évesen hoztad létre az első weboldalad. Nagyobb cégeknél, ahol több jelentkező van nem fogják elolvasni. Mész a kukába egyenesen. Azt kellene inkább kidomborítani, hogy van Photoshop tapasztalatod, HTML alapnyelvet ismered és Wordpress tapasztalatod is van. Ezek ott vannak legeslegalul kiemelés nélkül.

    Az legyen a lényeg, hogy ha valaki a kezébe veszi az önéletrajzod, egyből a lényeget lássa. Azt, amivel el tudod adni magad. A többit meg személyesen megbeszélheted velük...

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #92 üzenetére

    Nekem ez így már eléggé tetszetős! Esetleg a nyelvismeretet kidomboríthatod még akár külön pontba a tanulmányok fölé. Ha nem fér el, akkor a gimis számtech fakultációt is kiveheted. Az se fog különösebben meghatni senkit. :DDD

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    Történt már valami?

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #163 üzenetére

    Gratula, legalább valamire van esély. Őszintén szólva amúgy nekem kívülállóként nem tűnik életem lehetőségének, hiszen ez bizony marhára nem napi nyolc óra. Nyilván most itt nem ez a lényeg, hanem hogy legyen bevételed és akkor onnan el lehet indulni valamerre. Szabad kérdezni, hogy nagyvonalakban mennyit ajánlottak?

    Amúgy érdekes az élet. Tavaly novemberben írtam ide először, most úgy néz ki, hogy én is munkát fogok váltani. Szakmán belül maradok (ami nem IT), körülbelül január végén kezdtem el nézelődni.

    Kilenc helyre adtam be. "Hátszeles" jelentkezésem nem volt. A kilenc helyből kettő visszajelzett, hogy várnak interjúra.

    Egy visszajelzett, vagyis inkább a munkaközvetítő cégtől egy fiatal csaj, hogy szerinte alkalmas vagyok és továbbítja az én önéletrajzom is az anyavállalatnak. Innen jött majd egy visszajelzés már magától a cégtől, hogy mást választottak.

    Másik kettő szintén visszajelzett, hogy nem engem választottak.

    Négy helyről a mai napig nem jött annyi sem, hogy kukk.

    A két helyről, ahonnan visszajeleztek az első cégnél túlestem egy három körös interjúztatáson. Harmadik körben már full angolul a francia ügyvezetővel. Ide fel is vennének, már van írásos ajánlatom.

    A másik hely az érdekesebb szituáció. Ide inkább poénból jelentkeztem egyik közvetlen kollégámmal, aki már dolgozott ennék a cégnél, ismerték, hátszele is volt. Őt is és engem is hívtak telefonon. Első körön túlestünk, mondtuk a bérigényt (mindketten ugyanazt), nem volt gond azzal sem. Második kör szintén full angol, az is megvolt. Ekkor már rebesgedték (a kollégám volt kollégái ennél a megpályázott cégnél) hogy a pozícióra ketten vagyunk jelöltek. Engem a harmadik körre már nem is hívtak (amikor szintén egy francia ügyvezetővel kellett volna Skypeolni :D), ekkor egyértelmű volt, hogy a kollégámnak ez meg is van.

    Már ment volna a pezsgőbontás, vártuk, hogy hívja a srácot a HR-es és ajánlatot tegyen neki. Hívta is és a kért bérigényhez képest egy 60%-os ajánlatot adott. Azok után, hogy lement három kör, senki sem szólt egy kukkot sem, hogy sokat kérünk, a francia is rábólintott mindenre. Ezután ez arconcsapásként érte nem csak a kollégám, de engem is. Tudniillik egy világviszonylatban is top 5-ös cégről van szó, amit mi kértünk pénzt, az pedig zsebpénz lett volna nekik.

    Kollégám annyit mondott a HR-esnek, hogy az eredetileg kért összeg 80%-át talán elfogadja (de ezek után azt is rossz szájízzel). Két nap múlva telefon: 70%-ot ajánlanak, egy fillérel sem többet. :DD Srác mondta, hogy gondolkodik, megvitattuk és én is azt javasoltam neki, hogy nem kéne hagyni, hogy szórakozzanak. HR-es telefonált, kollégám pedig közölte, hogy nem fogadja el a 70%-ot. HR-es a végén hozzátette azért: ugye mostmár a 80%-ot sem fogadod el? :Y Hát nem fogadta el.

    Direkt nem írok céget és a munka jellegét sem, elég ha annyit tudtok, hogy nagyon komoly felelősségről van szó, komoly munkacsúcsokkal, amikor se isten, se ember nincs és ez nem otthon ülős munka. Az eredetileg kért pénz talán reális lett volna az elvárásokhoz képest, de kevesebb nem igazán.

    Szóval most ott tart a dolog, hogy a munkára nincs már jelentkező, állítólag válságértekezletet rendelt el a cég XY telephelye (ami az új munkahely központja lett volna), a leendő főnök őrjöng. A munka pedig nincs elvégezve. Állítólag az eredeti bérigényre a franciák rábólintottak (igazából nem is érdekelte őket, mert itt milliárdos bevételekről van szó), a gond a magyar HR-rel volt...

    Bocs, hogy kicsit hosszú lett, csak gondoltam megosztom milyen dolgok mennek még a komoly cégeknél is.

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz Jhonny06 #165 üzenetére

    Az a durva, hogy ugye a kollégám folyamatosan tartja a kapcsolatot a régiekkel a pályázott cégnél és így mindenki tudja, hogy miért nem vették fel. Maga az álláshirdetés le is járt, új pályázókat nem fogadnak, szóval áll a bál. A volt kollégák igazából örülnek is, hogy a srác nem fogadta el az alamizsnát, mert akkor ebből az jött volna ki, hogy a többbi meg túl van fizetve. Megy a szarrágás mesterfokon, szerintem a HR-esnek lesz pár álmatlan éjszakája.

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #177 üzenetére

    Örülök, hogy pozitívan állsz a dologhoz. Hidd el, a hozzáállás nagyon sokat dob a latba. Nem azt kell nézni, hogy napi tíz órákat húzol le, hanem, hogy végre van munkahelyed, lesz bevételed és innen csak előre van. Ami sztorit én megosztottam, az pusztán arra szolgált volna, hogy ez bizony egy rohadt mocsok világ és nagyon nehéz nem csak a pályakezdőknek, hanem mindenki másnak is. Most legyen az a célod, hogy minnél több rutint szerezz és aktív munka mellett nézelődj. Egyből nem fog annyira rosszul esni, ha nem jeleznek vissza és nem is kell majd mindent elvállalni.

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #180 üzenetére

    Majd meséld el mi volt.

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • KubanitoS

    veterán

    válasz tomiivagyok #193 üzenetére

    de meh, az meg olyan bunkó lenne az én részemről

    Na ez az amit nagyon gyorsan el kell felejtened a mai világban. Senkinek nem vagy a lekötelezettje, senkinek sem tartozol senkinek. Majd rájössz...

    Olvastam a többit is, szóval az előéleted ismerve mindenképpen ragaszkodj a munkához, ha felajánlották.

    Felvettek akkor?

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Új hozzászólás Aktív témák