Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bioarnold

    csendes tag

    Kedves Redmi 3s tulajok, lenne pár kérdésem, észrevételem a telefonnal kapcsolatban.

    Múlt héten kaptam meg a 3s prime telefonomat kínából, nagyjából elégedett is vagyok vele, de azért találkoztam pár furcsasággal. Kínai stable ROM van rajta (MIUI 7.5 | Stable 7.5.9.0), direkt ilyennel rendeltem, mert az angol nyelv nekem bőven elég. Szóval a kérdések, furcsaságok:

    - A google gmail app-jában az értesítések nem igazán működnek. Ezalatt azt értem, hogy hiába érkezik levelem, a telefon erről 10-ből 9 alkalommal elfelejt értesíteni. Azt vettem észre, hogy egy rövid ideig működik a dolog, aztán hirtelen az app elfelejti frissíteni magát a háttérben és semmilyen levelet nem kapok meg. Ilyenkor ha a Settings/Other accounts menüponton belül kérek egy frissítést a google accountra akkor megint egy darabig jönnek a levelek, aztán megint semmi. Valaki tapasztalt hasonlót a kínai ROM-al? Átmenetileg úgy oldottam meg a dolgot, hogy a gyári email app-ot használom, de ha Push-al kérem benne a leveleket akkor az sem működik, csak a fetch megy. Gyanítom, hogy ez a hiba összefüggésben lehet az általam feltett google play cuccokkal.
    - Párszor már előfordult, hogy mikor az ujjlenyomat leolvasóval oldottam fel a telefont, akkor csak egy pillanatra felvillant a home screen de egyből el is sötétült. Volt amikor ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy újraindítottam a telefont. Valaki tapasztalt már ilyesmit?
    - Nem nagy gond, de root-olás nélkül megoldható hogy a play store legyen az alapértelmezett áruház a telefonon? Kicsit zavaró, hogy pl. böngészőből a play store-os linkek a MI store-t indítják. Mondjuk ezzel még együt tudok élni.
    - Eddig csak egyszer történt szerencsére, de ma gondolt egyet és újraindult a telefon. Épp nem használtam, lockolva volt mikor ez történt.
    - Ezt most vettem csak észre, hogy a Settings\Other accounts menüponton belül bármelyik elemre is kattintok szépen lefagy a Settings app. Ezen pillanatnyilag az újraindítás sem segít. Korábban, mikor a gmail-es problémával küzdöttem akkor ezt a hibát még nem tapasztaltam. Pedig semmi extrát nem telepítettem azóta, Evernote, Facebook, Messenger, Twitter és Viber szerepelnek még itt a listában, de bármelyiket választom lefagy a Settings app.

    Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy lehet megoldani ezeket a problémákat az ne tartsa magában. :) Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák