Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz plaschil #23 üzenetére

    "Az meg hogy nem veszik figyelembe az első 2 éves keresetedet, az meg csak azért van a Diákhitel Zrt. részéről, hogy nőhessen még a felvett hitel tőkéje."

    Álljunk meg egy szóra! ;)

    Jelenleg 2008-at írunk. Mikori fizetésedet veszik figyelembe? A 2006. évit. Miért? Azon egyszerű oknál fogva, mivel a 2007. adóévről a bevallásodat még nem készítetted el. Ergo lehetetlen a tavalyi fizetésedet év elején meghatározni.
    Ilyen a magyar adórendszer...

    MOD:
    tildy: nettó az az 1,7 millió

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • tildy

    nagyúr

    válasz plaschil #23 üzenetére

    Ezek szerint havi 4 ezer párszáz forint volt az a bizonyos százaléka a jövedelemnek.

    Jó csak itt nem írtad oda, milyen jövedelemnek (általában jellemző hogy 4 ezer körüli összeg nem jövedelem x százaléka, hanem az első 1-2 éves törlesztő)Merthogy nem a sajátjának, az tuti:)

    ") Akkor már nem a minimálbért veszik alapul az első 2 évnek, nem?"
    Nem. Az első két évnek BÁRMENNYIT is keresel akkor, a minimálbért veszik alapul.
    Tehát első két évben befizethetsz többet előtörlesztésként, de az alapdíj akármennyit keresel, a minimálbér 6%-a.

    Példa : 2004ben végeztem, 2004 év végén és 2005ben nettó 130 ezres fizum volt. Ebben a két évben valami 3600Ft-ot fizettem ... Majd 2006ban valami 8 ezer körül fizettem, 2007ben 11et, most pedig 16ot .

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák