Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    Mikor bejelentették hogy 1000$ lesz az ára és láttam fészbukon az összes játék meg hardveres oldal lehozta hogy 300ezer alatt lesz az ára, gamestaron még ki is írták hogy 286 ezer! Én mindenhová odaírtam hogy ez hülyeség mert max USA-ba, nálunk 400 - 420 000Ft-os árat jósoltam és mindenhol beszóltak hogy hülye vagyok :D Aztán hoppá milyen pontosan eltaláltam :D
    Amúgy nagyon egyszerű $=€ Sajnos az elektronikus kütyüknél ez már régóta így van pláne számítástechnikába, aztán még rájönnek a magyar adók, a szállítás és a kereskedők árrése, ez a 395 még 1 hajszállal kevesebb is mit amit én gondoltam...

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz westlake #42 üzenetére

    Igen én bruttó árról beszélek mert engem és a vásárlok túlnyomó többségét, de szerintem vagy 90%-át ez érdekli mivel ennyit kell érte fizetnünk! Nem is értem miért írnak ki egyes termékeknél nettó árat pl új telefonoknál stb sok terméknél a nettó árat közlik le úgy hogy nem írják oda hogy ez nettó, aztán sok ember már tervezgeti is hogy na majd ennyiért szépen megveszi aztán jön a pofára esés... sőt pl iphonoknál a mai napig belefutok olyan emberekbe akik azzal jönnek nekem hogy bezzeg USA-ba 50 000Ft a teló... mert mikor bejelentenek 1 új modellt általában a szerződött hálózatfüggő árakat közlik több éves előfizetéssel, de ezt már nem hozzák le a magyar híroldalak, csak hogy Amerikába 100 - 200 -300 stb $ tárhelytől függően és iszonyat sok ember azt hiszi hogy ott ennyiért 1 kártyafüggetlen telot kap... na én ezért beszélek mindig mindenhol bruttó árakról amit 1 halandó végfelhasználó fizet!

    De amúgy én rendszeresen rendelek Ázsiából, néha USA-ból és mindenre fizetem a 27+3%-ot + szállítási költséget.... pontosabban az eredeti árhoz hozzácsapják a postát és a 2 összegére kell fizetnem a 27% áfát +3% vámot! Ha így nézem az előre bejelentett 1000$ -os árat €-ba számolva az 310 000Ft +30% magyar adók az 403 000Ft és ebbe még nincs benne a szállítás. Én mindig mindent évek óta így számolok és érdekes módon mikor megjelenik nálunk az adott termék akkor az ára nagyjából megfelel annak amit én számoltam...

    De tessék a merlinhardver ma jelentett be a Titan X árait és náluk is 405000Ft

Új hozzászólás Aktív témák