Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #50 üzenetére

    Ja, ha csak a spec-ben leírtakat lehet számonkérni, akkor nem is feltétlenül kell tudjon a--core 5GHz-t, a spec-ben csak egy magra ígérik.

    A marketingjük az más kérdés... ott vastag betűkkel harsogják, hogy garantált allcore 5GHz boost, azt már elfelejtik hozzátenni hogy:
    - vagy spéci lapban, dupla fiogyasztással
    - vagy 30 mp-ig

    Azt ugye tudod, hogy a Ryzen nem veszi le a turbo-t 30 mp után, hanem amíg a terhelés, a hűtés meg a TDP-keret engedi, addig megy annyin - akár non-stop.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • nemszabad

    tag

    válasz Ribi #50 üzenetére

    28 másodpercig :).
    Gusztustalan, hogy egy ügyvéd zsiványságával és ravaszságával kell legyen felvértezve az ember, hogy ne basszák át, vagy legalábbis tisztában legyen vele a vásárlás előtt, hogy át lesz baszva :).

    OK, hogy megy 5 GHz-et minden magon, ha adok neki wattot, de a megadott speci alapján egy allcore 5 GHz-es procit kapok, ami NEM IS FOGYASZT SOKAT, MERT 127 W A TDP. Ebből azt mondhatja a témában kevésbé járatos emberke a boltban, hogy "ez bitang fejlett cucc, ennyi magon, ilyen frekin, mindössze ennyi fogyasztással, WOW!".
    Döbbenet, hogy 255 W-ot csíp be a cucc, ha úgy használom, hogy tudja a dobozra ráírt frekit minden magon... Ha 150-ig elmenne, szerintem senkit nem zavarna, de a 255 a 127-nek pont a duplája. Hol ér véget a tolerancia, hol kezdődik a megtévesztés? Nincs ennek egy éles határvonala, de a *2 már messze nem fér bele - szerintem.

    A speci a dobozon - számomra - és feltétellel szerepel: 5 GHz, 127 W felvett teljesítménnyel.
    Ez hogyan is lehetne vagy-vagy kapcsolat?

    Akkor én is felhoznám a Bullt: a legnagyobb kazánra nem azt írták, hogy 125 W TDP, hanem azt, hogy 220 W. Ott láttad, hogy mire számíts. És mindez független a teljesítménytől.

Új hozzászólás Aktív témák