Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eddie

    újonc

    válasz Jaffafa #39 üzenetére

    Pedig nem meglepő, hogy téma még mindig.
    Aki nem LG OLED-et hajt annak már átlag használat mellett is előfordulnak ghosting vagy beégés problémái. Ezeknél talán azért is mert rossz nyelvek szerint régebbi fejlesztésű LG Display panelek vannak beépítve,
    és itt a régebbin van a hangsúly agyártó nem kérdéses ,
    másrészt nincs automatikus "javítás" ami minden kikapcsoláskor lefut ha a készülék standby állapotba kerül
    és nem teljes áramtalanításba.
    Lehet nem véletlen, hogy a boltokban a gyártók saját demói kevés statikus tartalmat és azt is rövid időre jelenítenek meg. És nem is mehet rajtuk más anyag.
    Láttam a közeli MM üzletben beégett A1 Sony (sony logo, bravia felirat,4k, hdr feliratot mindez egy képernyőn), és Philips Oled-et, ghostingos Panát.
    LG B8-C8 gyártó utasítására meg úgy van beállítva menüben,
    hogy mielőtt lehúzzák az áramot a boltban nullára, negyed órával korábban kikapcsoljanak, hogy az esetleges anomáliákat "javítani" tudja. Vagyis inkább a többi képpontot hozzá degradálja. Emiatt csak az a kérdés hogy az LG-ken milyen használat mellett mennyi idő alatt lesz mérhető, vagy akár látható teljesítmény csökkenése a panelnek.
    Tehát a gyártó is tart ilyen anomáliától.
    Szóval nem olyan egyértelmű hogy jogos vagy nem jogos a beégés felvetése, de az általam tapasztalt dolgok elgondolkodtattak ezen.
    Az viszont biztos, hogy mindenkinek más számít, ezért lesz aki az egyik technika mellé áll más meg a másik mellé. Az meg hogy mindkettő drága az fix, legalább is ahonnan én nézem a dolgokat.

  • _Scythe_

    aktív tag

    válasz Jaffafa #39 üzenetére

    Nekem konkrétan az S8+ -om égett be. Ok, nem teljesen ugyanaz a technológia, de azért mégis. A legdurvább, hogy a beégett alakzatot fel sem ismerem o.O Szóval szerintem ez szerencsén is múlik, vagy nem tudom. (Előtte s7 és s6 volt, azoknál ez sosem fordult elő.)

Új hozzászólás Aktív témák