Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz erdoke #17 üzenetére

    ''átlagos netezős, multimédiás felhasználásra'' - különös hangsúllyal az átlagos szón. Szerinted a Te felhasználói gyakorlatod átlagosnak nevezhető? Szégyelem magam, de nekem PH-s cikkcsináláshoz (szöveg/táblázat/html szerkesztő, kis webböngészés, mailkliens, ICQ) az 512 MB-os PIII-as ThinkPad T21 is elég :B A családunk többi tagja, aki csak levelez, weboldalakat, filmet néz, zenét hallgat és egyszerűkkel játszik még kevesebbel beéri. Persze, olyanok is vannak, akik nem.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz erdoke #21 üzenetére

    Naja, írtam a két szótárprogramot, DVD szerkesztőt, direkt kiemeltem a Setpointot, minél többet zabáló vírusírtót, kommunikációs programot, levelezőt.

    Nekem ICQ-m van, NOD-om, a windows egérdriverét használom és máris nyertem 60 MB-ot veled szemben. Az Outlook Expresszel már majdnem 200 MB-tal beljebb vagyok mint Te. Becsukogatom a böngészőablakaimat, kedvencek listát használok és már durván 500 MB az előnyöm. Ősi a Wordöm, Excelem és a webszerkesztőm is, mert újabbra nincs szükségem, így teljes díszben megállok 370 MB alatt (XP SP2). Ha ehhez belövöm még a szintén őskövület képszerkesztőmet (auto levelst, brightness/contrastot, zajszűrést és ilyeneket még le is tudnám programozni egy kis exe-be, csak kivágások miatt kell) pár 5 megapixeles tesztfotóval, akkor elérem az 500 MB-ot :)

    Szerintem az átlagos júzer még kevesebb dologgal foglalkozik egyszerre.
    Egyébként konkrét alkalmazásokról csak a válaszreakciód után volt szó...

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Loha

    veterán

    válasz erdoke #23 üzenetére

    Én azt mondanám, hogy XP-hez átlagos felhasználásra 512MB a minimum, Vistahoz meg 1GB, az ajánlott pedig mindkét esetben a duplája.

    Outlook Express elboldogul ~10 fiókkal, és több évre visszamenőleges levelezéssel (köztük több ezer, vegyes témájú hírlevél)? Van benne naptár, brekeg a tennivalókkal kapcsolatban? Lehet szinkronizálni a smartphone-nal? Mennyit ér ezekről lemondani?
    Használj helyette Gmailt, egy mezei böngészővel, és akkor nem kell annyi ram. :P
    Használhatsz több fiókot, vagy az összeset átirányíthatod egybe, van naptár is, és gondolom a smartphone-on is van böngésző :U

    [Szerkesztve]

  • rudi

    nagyúr

    válasz erdoke #23 üzenetére

    Jaja, tök átlagos, hogy a júzerek ~10 fiókkal több éves levelezést kezelnek :) Egyébként az express is kezel több fiókot és lehet benne szabályokat csinálni, de naptája nincs.
    Én úgy vagyok a számítógéppel, hogy teljesen hétköznapi izének fogom fel, akárcsak a telefont vagy a felvonót. Innentől kezde vannak a poweuserek, akik ~10 mailfiókot kezelnek évekre visszamenően, egyszerre böngésznek 10+ ablakban, futtatnak ezer dolgot a háttérben, RAM lemezt használnak, játszanak stb. És vannak a normál júzerek, a hétköznapi emberek, akiket csak az érdekel, hogy írt-e mailt a jóska, vagy évike fenn van-e ICQ-n vagy milyen idő lesz holnap. Esetleg zenét hallgatnak, filmet néznek. No, a powerusernek kell 2 GB memória, hogy ki tudjon bontakozni, de az átlagosnak az 512 MB vastagon elég. Talán a PH-n még nem olyan az arány (bár mi is hígulink ezerrel, ami nem feltétlenül rossz), de szerintem jó sok átlagos júzer jut egy poweruserre.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák