Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorlin

    őstag

    válasz rudi #19 üzenetére

    Ha ezt az előbb így irtad volna le akkor az másképp hatott volna.A minőségről meg annyit hogy ahány szervízzel beszéltem eddig mindenki azt mondta hogy nagyobb számú Asrock lap eladás mellet nagyságrendel több ASUS lap-ot hoztak vissza garanciába(mindamellet hogy az Asrock az Asus leányvállalata)
    Nekem is szált már el csak úgy magától 50e forintos Asus-om. :U
    Ezzel nem azt akarom mondani hogy egy drágább alaplap nem jobb mint egy Asrock,mert értelemszerűen jobb ,de azért az Asrockot sem kell leírni minőségileg.
    De szolgáltatásokban tényleg nem veszi fel a versenyt a drágább konkurenciával,sem pedig tuningban.
    A másik dolog a hőfok.Ezek a processzorok már nagyon nem melegednek,tehát mégegyszer mondom jelenleg nem egy rossz megoldás ilyen gépből HTPC-t építeni,főleg ha egy régi fejlesztésből akad otthon DDR1,mivel ehhez a feladathoz bőven elegendő.


    Azt hogy tükköztek a PCI-E-el hogy értetted?


    Üdv.

  • H.Roland

    aktív tag

    válasz rudi #19 üzenetére

    Ezen a ''furán mutat egy 15 ezer Ft-os lapban egy 50 ezer Ft-os processzor'' kijelentésen (amit már másodjára olvastam tőletek) én is meglepődtem. Igazából semmi szakmai érvelés nincs mögötte. Kicsit a számtech-boltok eladóira emlékeztet.
    Attól, hogy a processzor 50 000 Ft, az alaplapnak nem kell feltétlen 30 000 Ft felett lennie.
    Ezt úgy írjátok, mintha már kimutatták volna, hogy a 30 ezer alatti lapokban bármiféle jelentős teljesítményvesztés, vagy az alaplap élettartama csökkenne, vagy kockázati tényezők lennének a működést illetően, ha Core2-őt tesznek bele. Ha lenne egy ilyen teszt, akkor elfogadnám az kijelentéseteket.
    De addig nem értem, miért kell elültetni az emberek fejében azt a gondolatot, hogy ''vigyázz, ha 30 ezer alatti alaplapot veszel a Core2-ődhöz, rosszul járhatsz''.
    A feature-ökről meg annyit, hogy mindenki tudja, mire van szüksége. Ha megteszi neki egy 25 ezres alaplap, akkor mi van?


    [Szerkesztve]

    Minden relatív.

Új hozzászólás Aktív témák