Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Egy fekete-fehér, pattogós, gyorsított, némafilm az legfeljebb "csak" egy dokumentumfilm. Aki nézi, összeköti azzal, hogy ez régen volt, talán igaz sem volt.

    De Jacksonék ezeket a felvételeket megcsinálták olyanra, hogy ha ránézel, ezek az emberek visszanéznek rád, a lelkedbe, és azt mondják, öcsi, lehet hogy egyszer te is egy ilyen felvételen fogsz majd vigyorogni, lehet hogy utoljára. Hátborzongató a trailer.... biztosan meg fogom nézni a filmet (bár engem nem kell győzködni, hogy az erőszak hülyeség, és mindenkit aki mást mond, fel kéne pofoztatni a Szabó bakterral)

    "Sose ertettem a haboru parti embereket." A háborúpártiak a kényelmes főhadiszállásról osztják az észt, egészen addig, amíg van alattuk emberanyag.

    A Five Finger Death Punch-nak van egy idevágó dala (No one gets left behind)

    Play your war games
    With other people's lives
    It should be you
    On the front line

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Tényleg, a Veteran, örök klasszikus, nagyon jó a szöveg (is).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Jobb későn mint soha elven most jutottam el oda, hogy megnézzem.

    Érdekes volt, hogy - bár nem is igazán erre számítottam - nem tolta az arcomba a konklúziót, hogy a háború rossz, éééérteeem? "Csak" pár veterán elmesélte, hogy ő hogy élte meg az egészet, az elejétől a végéig: kihívás, hecc, rettegés, halál mindenhol. És közben peregtek a képek, pontosan ugyanazok a képek, amiket ők is láttak, ott, élőben, 100 éve.

    Tegnap már későn kezdtem el nézni, arra gondoltam, átpörgetem, vagy megnézem a felét este, és a másik felét majd ma munkába jövet a villamoson. Ehhez képest szerintem nem is pislogtam, annyira lekötött, végül hajnal egykor feküdtem le :D Minden pillanata fenntarttotta az érdeklődésem.

    A leggyomorbavágóbbak mégsem a háborús jelenetek voltak, hanem az utolsó pár perc, amikor elmondják, hogy a hazatérésük után az otthon maradtak mennyire nem értik meg, ők hogy mit éltek át, és mennyire nem is érdekli őket... Erről a klasszikus jutott eszembe: "Those who do not know history's mistakes are doomed to repeat them" Ironikus hogy mennyire hamar bebizonyosodott ez akkor...

    És hogy a záró mondatok a háborúról mennyire egybehangzanak mindenkinél: "Bármi áron el kéne kerülnünk. Egyszerűen nincs rá elég jó ok".

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák