Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz .LnB #37 üzenetére

    Az ő esetükben is igaz, ha ők is emelnének az áron akkor esne az eladott darabszám. Ki kell kalkulálni, hogy mi az optimuma ennek az egyenletnek, hogy ár és darabszám, mert ha túl olcsón adod, akkor sok elkel, de nincs profit, ha meg túl drágán akkor nincs darabszám és akkor sincs profit, szóval kell egy jó ár, amin nagy az egységre jutó profitod, és a darabszám miatt térül a fix és a változó költséged is gazdagon. Ennek egyik tényezője az is, hogy tudni kell mennyire árérzékeny a piacod. Az Apple prémium cuccnak pozícionálja magát, neki kevésbé árérzékeny a közönsége, az x1/ps4 launchkor kiderült, hogy a konzolok célpiaci viszont baromira árérzékeny, hiszen te magad is írtad, hogy amikor már szinte fizetnek, hogy vigyed a HW-t akkor szálltál be, 300k-s áron szerintem te magad se szálltál volna be még most sem.
    Én ugyangy vagyok a switch-el, lement 80k alá, vettem is egyet bohóckodni, de ha hússzor ilyen bivaly lenne és 150k, akkor bizony sose vettem volna meg n+1. platformnak a pc,ios,xbox mellé, mert minek?
    De száz szónak is egy a vége, szerintem a konzol szegmens sokkal árérzékenyebb, mint más termékek, és bármilyen komoly áremelés azonnal visszaütne eladási darabszámban, és elsősorban ár érzékeny, nem pedig teljesítmény, ami sokadlagos, szóval szerintem nem volt helyes a kiinduló eszmefuttatásod, csak ennyit szerettem volna megosztani.

Új hozzászólás Aktív témák