Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz Krugszvele #1 üzenetére

    Márkás termék jelzővel felhozni az említett márkákat pont billentyűzet terén :C :C hát szép mondhatom. Egy mechanikus billentyűzet nem csak a gamereknek szól, hanem bárkinek aki egy kicsit is igényes magával szemben.

    Olvasom a lentebbi kommented: még csak nem is próbáltál mechanikus billentyűzetet, tény hogy van néhány gyártó aki erősen magasra teszi az árcímkét és a magyar pénztárcának fura lehet, ahogy elhangzik egyesek szájából egy @nyád a mercedes vagy bmw hirdetését látva.
    De egy mecha annyira hangos mint a gazdája. Az itthon használt fém házas o-ring nélküli mx red switches k70-em csendesebb mint a cégnél a hiperszuper lenovok meg dell billentyűzetek, amik két hónap olyan inkonzisztenssé válik hogy amikor le kell ülnöm 1-1 ilyen elé és próbálok gépelni vannak gombjai amikhez a gyárihoz képest 2-5x akkora nyomást kell kifejteni hogy egyáltalán érzékeljen. Egy o-ringezett, mellé touctype plusz minőségi pbt keycapek és ház, valamint non-clicky switchekkel ellátott billentyűzet halkabb tud lenni mint bármilyen membrános csoda.

    Azért mert valamin RGB van még nem az ördögtől való, billentyűzetnél nekem például fun hogy van, a gyerek is szereti nézni ahogy villog, de ez csak egy plusz.

    @MaCS_70

    Simán, gépelésre kellene billentyűzet : ebből az következik hogy sokat használod, szimplán nem akarunk sz@rt ajánlani mert egy átlag membrános gépelésre néhány hét után élvezhetetlen. Valóban 20k fölött kezdődnek a belépő kategóriás mechák.

    Soha nem értettem ha valaki többszázezer forintot tud költeni egy videókártyára, meg processzorra, meg hiperszuper SSD-re stb stb., meg talán megveszi a minőségibb és drágább pwm mentes monitort hogy legalább ne vakuljon meg, az miért nem vesz egy jó billentyűzetet is 1x, ami 10 év múlva is billentyűzet lesz. Nekem a k70 6 év nyüstölés és sok sok beleömlött energiaital után érte el azt az állapotot hogy : ok, szét kell szednem darabokra, kiforrasztani a switcheket, és jól kitisztítani, esetleg cserélni 1-2 switchet ami filléres tétel.

    Nagyjából 4 eszköz van amivel kapcsolatba léptek a gépetekkel, ne a saját károtokon tanuljátok meg hogy nem érdemes a perifériákon spórolni, és hosszú távon, amikor a 30. "elnyűhetetlen" billentyűzetet dobjátok a szemetesbe, esetleg térdelitek ketté mert nem érzékelte a heal gombot és bewipeoltatok emiatt ;] , akkor rég többet költöttetek perifériára szükségből mint én az elmúlt 10 évben költöttem és költeni fogok a következő 10-ben, de végülis ez élteti a fogyasztói társadalmat....

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák