Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nofi

    őstag

    Sajnos tényleg létező probléma és szerintem pont az ilyen beszélgetős, haverkodós "edzőkből" lesz egyre több, mert sokak azért nem járnak, mert nincs társuk a teremben és maguktól nem motiváltak. A facebookom alapján a "coachok" száma is rohamosan nő, úgy a sportolás sem maradhat ki, ehhez is sokaknak motivátor kell (ne csúfoljuk edzőknek). Ez mindaddig szép és jó, amíg hasznos amit csinálnak, de teljesen egyet értek veled, hogy sokaknál az alapvető szakértelem sincs meg és ez bizony könnyen sérüléshez vezethet (a teremben okozott egyéb kellemetlenségek mellett).
    Totál érthetetlen mikor kardio közben is ott áll az "edző" és az előző napi vacsorájukról beszélgetnek. 2 év alatt volt időm megtanulni hogyan néz ki egy jó kettlebell swing, vagy push up, de sokszor fogtam a fejem mikor a személyi tréner próbálta bemutatni a saját verzióját. Nem vagyok ortopéd orvos, de viszonylag sokat olvastam a gerinckímélő mozdulatokról és bizony legtöbbször ordít az adott mozdulatról, hogy veszélyes, minek csináltatják. Elképesztő milyen felhúzásokat, evezéseket, illetve hasizomerősítő gyakorlatokat láttam személyi edzőktől. Tisztelet a kivételnek, nagyon remélem, hogy a tényleg szakértelemmel bíró edzők próbálnak tenni a fejetlenség ellen, mert hosszú távon nagyon sok veszély van ezekben a rosszul végzett mozdulatokban.

    Xbox GT: nozsolt

Új hozzászólás Aktív témák