Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz t72killer #8 üzenetére

    Rengeteg patkány van a mai napig, nem is lehet tőlük sosem megszabadulni, ezt sosem mondtam, de manapság már nincs közvetlen kapcsolat. Itt nem simogatásra gondoltam (omg...), hanem a közvetlen lakókörnyezetben, a lakásodban viszonylag ritkán futsz már velük össze, a pestis terjedéséhez pedig a bolha átvétele kell a patkányról. Meg kell nézni a Vice riportot, hogy Madagaszkáron milyen körülmények között élnek az emberek, ott bizony nem csak szaladgálnak az utcán a patkányok, hanem tömegével élnek teljesen háborítatlanul. Azért Pesten se látsz már az utcán a szeméthalmokon patkányokat rohangászni, meg úgy egyébként sem.

    Én úgy tudom, hogy a tüdőpestis nem fertőz a lappangási idő alatt, csak ha már köhögsz (szemben az influenzával), de az mindenesetre feltűnne még a magyar orvosoknak is, hogy egy Madagaszkárról frissen visszatért ember egy nap alatt meghal légzéselégtelenségben, valószínűleg felboncolnák, és azonnal feltűnne nekik, hogy mi végzett a pácienssel - nem vagyok orvos, de úgy tudom, a tüdőpestis elég jellegzetes hegeket hagy a tüdőn.

Új hozzászólás Aktív témák