Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inkább a paintet csinálják meg rendesen. Agyrém.
    Win7 ig sose volt ilyen probmlémám. Most (melóban nemrég került frissítésre a géppark és vele együtt a rendszer is) valahogy nem pixel pontos, nem tudom máshogy kifejezni. Mikor beillesztek egymás mellé két dolgot (kép/ojjektum) és látom hogy a két objektum pixelre pontosan ugyanott van, majd ráfrissítek vagy lementem és visszanézem máshonnan akkor meg akár 5-10 pixelnyi eltérés is lehet, horror!

    Engem nem győzött meg ez az egész :( sajnálom mert nagyon bíztam benne, nagyon sok pozitívat olvastam róla.
    Tiff-re megnyitja a régi képnézegetőt, jpg-re az újat, hót káosz az egész. Az új képnézegetővel nem lehet úgy nyomtatni hogy előtte beállítom a nyomtató driverben mit szeretnék, így lőttek az extrémebb beállításoknak mint pl a könyv nyomtatás, vagy a tűzőgép funkció stbstbstb. Vicc, jó megnyitom paint-ből vagy akármiből és nyomtatok onnan, de akkor is!

    Picit más de azért kapcsolódik:
    Office 2016 programok lassabban indulnak (pedig a régi gépekben hdd-volt most meg ssd). Soksok káosz van itt. Óriási csoda hogy excel külön ablakban nyílik meg, de igazából még mindigg valahogy össze vannak kötve, mert ha felhozok egy ablakot akkor mind a mögötte lévő is feljon tálcáról.

    Az edge-ről ne is beszéljünk, billentyűzetről megnyitsz egy új lapot és nem tudsz rögtön gépelni? Vicc.
    Az egér kurzor megakad a két monitor között a felső sornál.
    Eddig minden ablaknak külön be lehetett állítani a billentyű nyelv kiosztását, sőt internet explorer alatt fülenként külön kezelte őket. Ennek is lőttek, mindenütt egységes, azaz ha egy ablakban magyarul gépelek és átlépek egy másikba ahol angolul kell, akkor át kell váltani.
    A boot idő viszont piszok jó, de ugye itt hdd-ssd váltás is volt szal ez nem nagyon mérvadó.

    Remélem azért ezeken az alap funkciókon is reszelnek.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz benedekco #28 üzenetére

    Jaaa és a skálázást nem is említettem. Horror az is.
    Kollégáimnak nem túl jó már a szemük, mind 60 körüli és 125%-ra fel kell lőni, de utána olyan homály lesz az egész kép mintha nem natív felbontáson menne a tft. Hihetetlen, hogy ezt nem lehetett még eddig megoldani. :(((

    re: (#32) PuMbA

    Nyílt formátumot kell használni nem xlsx-et.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz atok666 #35 üzenetére

    1. ctrl+t majd gépelsz, nem történik semmi

    2. nem állítottam ilyet, azt állítom, hogy felteszel egy win10-et és alapértelmezetten két különböző programmal fogod megnyitni a különböző formátumú képeket, ez nekem reszelés, nem állítgatni akarom hanem használni, de amúgy biztos be tudom állítani nem néztem meg végül hogy az új képnézegető képes-e megnyitni a gif-et :D de majd megnézhetem valamikor, amúgy nem csodálkoznék azon sem ha nem tudná :D
    Amúgy itthon meg tök mindegy, mert ide lenne jogosultságom szoftvert telepíteni és menne is fel azonnal az Irfanview.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz atok666 #47 üzenetére

    Részben igazad van, rossz következtetést vontam le. Nem tényként közöltem, csak annyit, hogy ez az alapbeállítás, céges környezetben meg örülök ha bármihez is van hozzáférésem, nálunk még a háttérkép is fix.

    Ettől eltekintve nagyon összelapátolt az egész és nagyon döcögős a kezelése a rendszernek. Sok jó fejlesztés van, sok minden ígéretes, de egyelőre nem győzött meg.
    Szerintem tökre az alapoktól kellene elkezdeniük egy újat, minden sallangot mellőzve és a kompatibilitást max egy virtuális géppel kéne megoldani. De persze akkor a játék kompatibilitás, szóval értem, de ez nem a legjobb út a végfelhasználók szempontjából.

    (#43) KEAN válasz
    Köszi majd megnézem, hogy miért nem találtam, valszeg nincs jogosultságom hozzá.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák