Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz Bici #28 üzenetére

    Ha a cég szempontjából nézzük nem baj. Egyrészt be lehet látni, hogy az AMD nem rendelkezik annyi anyagi és humán erőforrással, hogy mindig minden szegmensbe teljesen új fejlesztéseket hozzon, főleg úgy, hogy ezt nála jóval nagyobb és tőke erősebb cégek is ugyanígy csinálják (átnevezés/átcimkézés, plusz kis kozmetikázás a fogyasztáson, plusz 5-8% teljesítmény növekedés).
    Csak felhasználói szemmel nézve, úgy is tűnhet, hogy megállt az igazi fejlődés és lassan már egy évtizede folyamatos tanúi vagyunk a folyamatos átcimkézés mókának. Szerintem ez nem igazi fejlődés. Úgy ahogy neked is, ez is csak az én kis szerény véleményem, megértem ha mások másképp gondolgondnak a dologról.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Bici #28 üzenetére

    HD7850 fogyasztása volt kedvező, de a teljesitménye nagyon hamar kevésnek bizonyult. R9 270X váltással már az alacsony fogyasztásnak löttek és a teljesitménye is csak alig az elvárható szint felett van. Ez is csak átnevezés volt... A tudásbeli tartalék mindig is benne van az AMD videókártyákban, de ezt a driverek benne is hagyják teljesen, mert kihasználatlan marad. A következő ráncfelvarrott verzió majd megmutat ebből valamit, ezért mostantól csak minden második-harmadik generációból leszek hajlandó VGA-t venni. Ehez még a WHQL driveres támogatás 3-4 hónapos átfutási ideje, és az elért csekély gyorsulás is hozzátesz eleget a negatív megitélésben. Nvidia minden "friss generációban" megoldja kisebb erőforrással is, hogy a megfelelően gyakori driveres frissitéssel az elvárt gyorsulást megkapják a játékosok. Melyik oldal felhasználói lesznek elégedettebbek, hogy nyugodtabban tudjanak megfelelő sebességgel játszani... :F

  • sb

    veterán

    válasz Bici #28 üzenetére

    Ha a 200-as szériát egy-az-egyben rakják át a 300-esbe eggyel kisebb kategóriába, az gáz, de ha sikerül eleget reszelni a fogyasztáson egy újabb steppinggel, és megfelelő áron adják, akkor hol a baj?
    Ha így lesz akkor nincs baj.

    De hányszor láttál már előrelépést "átnevezés"-nél. Az átnevezés itt kis túlzás, de ha nem lesz semmi, csak egy kis ráncfelvarrás, vagy csak egység engedélyezése akkor mégis mitől várnánk csodát? Se nagyobb áttervezés, se csíkszélesség váltás, semmi...

    Tudom, most jönnek majd a fanok, hogy nem kályha, de nekem 80-100W 7850-ről minden az. Márpedig ha előre akarok lépni akkor durván megugrik a fogyasztás. És nézzünk vissza a GCN-en belül, évek óta nem jön semmi érdemi előrelépés. Tényleg semmi. És ez gáz.

    Már ha így lesz...

Új hozzászólás Aktív témák