Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    Érdekes dolog ez. Több mint 4 éve vannak táblagépeim. Laptop nem kell, ha úton vagyok.

    Még a Nexus 7 I-gyel kezdtem, aztán jött a II, most pedig: Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM/64 GB ROM 4G/LTE

    Játszani nem szoktam. Minden másra úton tökéletes egy jó minőségű táblagép. Gagyit sosem vettem (az első generációs N7 is jó volt a maga korában, az 5.0.1-es Android, meg a nem túl acélos Flash chipek tették be neki a kaput). Az új táblagép egyben a telefonom is. Így két készülék helyett egyet használok, sőt ha hozzáteszem, hogy van mobilinternetem is, akkor három helyett használok 1-et, mert korábban a Nexusokból nekem WiFi only volt csak, és hát kellett hozzá egy Huawei E5776 Mobilehotspot is.

    Ja, egyébként az elsőre szavaztam. Notebook + ember úton kb a 2000-es évek eleje....

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    Egyébként évekig volt a PC piac temetve, aztán a notebook, most a táblagép. Az okostelefonoké is lesz ?:D

    Közben meg annyi történt, hogy kialakult egyfajta arány-egyensúly. Azt kellene figyelembe venni, hogy a minőségi táblagépet vásárlók megveszik az adott év csúcsmodelljét vagy legjobb ár/érték arányú készülékét, és addig - nagyon okosan - nem cserélik ameddig:

    - Nem romlik el
    - Bőségesen kiszolgálja azokat a feladatokat, amelyeket megvásárlásakor is
    - Nem reménytelenül elavult a rajta futó OS
    - A bennük lévő RAM mennyiség elég a hanyagul optimalizált applikációk legújabb verziójának futtatására

    ... egyszóval 3-6 évig.

    Az Apple termékek vonalát nem nagyon követem, de azt tudom, hogy minden évben van új iPhone, de a táblagép részlegük úgy sejtem, nem dob ki mindig új modellt, és ha ez jól dereng, akkor nagyon helyesen járnak el.

    A táblagép piacnak ugyanakkor nem tesznek jót a gagyi 20-30 ezres darabok, de ezeket idehaza is a nem túl pénzes egyének vásárolják meg. Persze kérdés, hogy minek...

    Szerk: Ahol bejött a jóslat, az a 3D tévék piaca! Dicsértessék, hogy azok eltűntek, remélem a következő az a hajlított kijelzőjű ámokfutás vége lesz :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák