Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Abu, ezt nem vártam tőled. :)
    Azt megértem, hogy nem tetszik az AMD új lépése, és ezt meg akartad osztani mindenkivel; de amit körítettél mellé, az legalább ezer sebből vérzik.
    Azt Te is tudod, hogy hardveresen nem jó összehasonlítani a dolgokat, hiszen a konzolok gyártói szándékosan jelentős veszteséggel árulják a hardvereiket; hogy majd a jelentős árpluszt kapó játékokon visszahozzák ezt.
    Azt szintén tudod, hogy a PC piac visszaesése sem a konzolok miatt van (itt (is) Parano1d #52-ben említett gondolataival értek egyet tökéletesen). Vagyis főként azért van ez, mert nincs akkora fejlődés sebesség tekintetében - sem a hardverek, sem a szoftverek terén (a mobilitás, a kisebb fogyasztás meg nem olyan hívószavak, amik után a játékosok rohannának lecserélni a hardvereiket). Így pedig egy 2-3 éves géppel akár 5-6 évig is ki lehet húzni (a Haswell is mennyit gyorsult az Ivy Bridge-hez képest? vagyis megéri váltani?).
    A 'hardverhez kötött effektek' pedig eddig sem okoztak olyan nagy gondot, mint amekkorának most mutatod; és nem fog ez után sem. Ha nem lesz ATI VGA-n PhysX-es effekt, vagy nem lesz NVIDIA VGA-n DX11.1-es effekt; akkor nem fog az egyszeri PC-s játékos a boltba rohanni a másik gyártó VGA-ját megvenni (aki mégis, az meg is érdemli). Ettől még simán fog tudni vele játszani (ráadásul -ugye- nem egy-egy effekt miatt lesz egy játék 'jójáték', amit mindenki meg akar szerezni magának).
    És akkor csak azokra a felvetésekre reagáltam, amiket felhoztál indokként.

    Vagyis szerintem akkor vesz egy játékos konzolt, ha olyan exkluzív 'jójátékok' vannak a konzolon, amik nem is fognak kijönni másik konzolra (illetve PC-re sem). Attól nem fog váltani PC-ről, ha nem látszanak az ilyen-olyan hardverfüggő effektek; mégha tényleg nem is szép dolog, amit most az AMD is meglép.

Új hozzászólás Aktív témák