Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Racecam #16 üzenetére

    Én sem azt mondtam, hogy "Józsi bácsik és Mari nénik" írjálják be ezeket, akik a tecsóban tömegesen veszik az első kezük ügyébe kerülő monitort -- de nem is magányos mohikánok. Látszik, hogy a témával kicsit is foglalkozó fórumozók egy jelentős része tudatában van ezeknek a dolgoknak.

    Persze a külföldi fizukból könnyebb is kipengetni a magasabb árat. De még ott is zúgolódnak, hogy a nem-TN-es monitorokat luxuscikként kezelik a gyártók, holott nem ez a luxus, hanem a TN a vacak. (Összehasonlítva pl. egy normálisabb CRT-vel.) Ez mesterséges árfelhajtás, ami ellen fel kellene lépni valamilyen formában. (Persze nem jogi úton, hiszen nem tiltja törvény, hanem valami más módon.)

    Idézek néhány hsz-t, amit 2 perc alatt találtam 3 hírtopikban:

    "This is what i like to see, Dell has always made good displays, but it looks like they have stepped up. First they advertise real contrast ratios, not dynamic, and they aren't using crappy TN panels, thats the sweetness. Maybe companies have finally figured it out. (minus Samsung)"

    "Dell makes good displays, most don't know that. No, they don't make awesome budget displays, but who does. This is great for two reasons, one, they advertised actual contrast and not fake dynamic contrast, and two, they aren't using a crappy TN panel."

    "I myself use a NEC 2080UX+, a tad dated but IPS nonetheless and let me tell you, you can see the difference and you'll never go back."

    "My first and still only LCD in the house is the 2007WFP. It's an S-IPS. Having used this for the past 2+ years, I cannot STAND a TN panel. I've tried other people's panels, it just doesn't seem right to spend money on[...]"

    Az aktuális csúcsprocikat és csúcs-videokártyákat is kevesen veszik...

  • Oliverda

    félisten

    válasz Racecam #24 üzenetére

    "Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT."

    Kb. 2 hete váltottam Sony F520-ról Dell 2709W-re és a méreten kívül túl sok pozítívumot sajnos nem nagyon tudok felhozni eddig a TFT mellett a CRT-vel szemben. :(

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Racecam #24 üzenetére

    "Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT."

    Szövegszerkesztésre és CAD-ra biztos. Fénykép és filmnézésre önkínzás...

    "Ne tessék már kérem viccelni, már kezdesz rögeszméssé válni."

    Szóval szerinted a fogyasztók tudatosabb kisebbségének semmi esélye a gyártók érdekeivel szemben? Akkor nézd meg pl. ezt: tudatosvasarlo.hu Külföldön is vannak ilyenek. És ott valahogy a kimondottan monitorokkal foglalkozó site-okat is elég sűrűn látogatják. (Ellentétben pl. a te hazai oldaladdal. :( Nem csodálnám, ha emiatt csalódott lennél.)

    "Ja, drágák is."

    De nem is jelent akkora nagy különbséget 10%-kal magasabb órajel/teljesítmény... (Főleg, hogy tuning is van a világon -- de egy TN-ből nem lehet xVA-t vagy xIPS-t faragni. :P )

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Racecam #24 üzenetére

    Sokkal inkább egy "vacak" TN+Film tft, mint akár egy normálisabb CRT.
    Sajnos ezt nem tudom alátámasztani, egy jó 100Hz-es crt-t nem cserélnék le tn paneles tft-re.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • dezz

    nagyúr

    válasz Racecam #35 üzenetére

    "a különböző TFT technológia"

    Az alkalmat megragadva megkérdezhetem, miért erőlteted ennyire a "TFT"-t így önmagában, TFT-LCD vagy simán LCD helyett? (Ma már minden LCD monitor [és tévé] TFT-s, azaz aktív mátrixos, tehát nem szükségszerű ilyen hangsúlyosan megkülönböztetni a passzív mátrixosaktól, és mégis csak fontosabb, hogy a lényege az LCD [folyadékkristályos megjelenítő], ráadásul az OLED monitorok és tévék is TFT-sek lesznek.)

    Pl. ebben a megfogalmazásban különösen furcsa, hiszen jóval többet számít a folyadékkristály eltérő kezelése, mint a szubpixel-vezérlésé...

    "De már megint a személyeskedésnél tartunk."

    Ezt nem értem. :F És mikor tartottunk ott máskor? (Vagy az miért személyeskedés, ha az LCD monitorok gurujának nevezlek? :F )

    [ Szerkesztve ]

  • Digitalis

    senior tag

    válasz Racecam #37 üzenetére

    Nekem egy 21"-os Sony G500 van ami baromi jó, de mivel behajlik tőle az íróasztal lapja, sok helyet foglal, többet is eszik, már nincs már nagy szükségem a trinitron előnyeire, én pl. simán lecserélném akár egy ekkora, normál TN+Film tft-re.

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Racecam #40 üzenetére

    Tudom, láttam, egy percig sem gondoltam, hogy neked ezzel újat mondok. ;)

    Annak idején ugye azért jött divatba a "TFT monitor" kifejezés, mert ezzel került hangsúlyozásra, hogy ez már nem az a passzív mátrixos LCD, ami a gyengécske képminőségéről volt hírhedt (akkortól datálódik a LCD = sz@r vélekedés -- persze a TN is csak mértékkel javított ezen). (Egyesek máig nem tudják, hogy a "TFT" (mint monitor) ugyanúgy LCD... És nem a TFT világít. :DDD ) Viszont drágább is volt az új technológia, és kellett neki egy kis hype, ami segítette, hogy mégis inkább ezt vegyék az emberek. Nos, ez már a múlt, ma már nem társul (annyira) negatív feeling az "LCD" mellé. De pl. érdekes ezt párhuzamba állítani a jelen korral, TN vs. xVA/xIPS kapcsán...

    Egyébként, mégis csak van különbség a TFT réteget illetően is: a TN szubpixel vezérlése jóval egyszerűbb, mint a xVA-ké és xIPS-eké... Tulajdonképpen valahol az utóbbiak és a passzív mátrix között van...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák