Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Daywalker #33 üzenetére

    "ha már bent vagy, akkor egy profi számára tényleg lehallgatható, hiszen minden adata megvan ahhoz, hogy feltörje az adott routeren zajló adatforgalmon lévő titkosítást"

    Én sem vagyok Wi-Fi szakértő, de nagyon gáz lenne, ha ez így lenne. és nekem úgy rémlik, a Wi-Fi még kliensenként is alkalmaz egy egyedi titkosító kulcsot. Mert az egy dolog, hogy a régi HUB-os/BNC-s hálózatokon valóban annyi volt lehallgatni a forgalmat, hogy rádugtad a hálót a gépedre... De hát akkor még más világ volt. Ma rakás helyen van Wi-Fi "ingyen", pl. vendéglőkben, és ha még van is jelszó, azt bárki tudhatja aki valaha beült oda. Dettó kisvállalati Wi-Fi-kkel, mert azért a Wi-Fi jelszó általában ott sem hétpecsétes titok, míg mondjuk az ilyen-olyan jelszavadat szeretnéd annak tudni. Képzeld, ha az összes ilyen helyen lazán le lehetne hallgatni mindenki forgalmát...

    "Engem inkább viszont az aggaszt, hogy más gépekre be tud jutni, ami a hálón van. Ez sokkal veszélyesebb lehet."

    Hát... ahol valamiféle Windows-os fájlmegosztásos bejelentkezés (pl. domainba bejelentkezés) nélkül lehet vandálkodni a helyi hálón, az eleve furcsa. Ugyanis gyakorlatban sokszor van, hogy jön valami ügyfél, és rá kéne dugni a notebookját hálóra. Persze lehet erre egy leválasztott helyi háló, de a jellemző, hogy u.a.-t használja mint mindenki más.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák