Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Duddi #26 üzenetére

    Hát ez a "meg fogják venni" talán amerikára igaz, bár nem rég volt hír hogy ott is "európai szintre" érnek a hardver árak...

    Nagyon sok embert láttam itt a fórumon, és ismerősi körömben is vannak bőven akik le vannak ragadva GTX 960-al, meg még ennél régebbi Radeonokkal (pl. 260X) és 1050-re nem akarnak váltani, 1060-ra meg nem tudnak már. Némelyikük felhagyott a játszással, másikuk PS4-re váltott...

    Persze mindig lesz pár újgazdag majom aki bármennyi pénzt kiad a szeretett cége csúcs termékéért, iPhone X-et is vesznek emberek, de kb. minden terméknél, legyen az akár videokártya akár pl. autó általánosan él az a szabály, hogy nem az abszolút csúcsmodellből van igazán bevétel, ill. nem abból él a cég... az csak a presztízshez kell.

    Az viszont hatalmas tévedés hogy a középkategóriát a termék szériaszáma határozza meg... nem az, hanem az ára. Ha a középkategóriásnak nevezett kártyák ára belenyal a felsőkategóriás árakba, a helyükre pedig nem érkezik semmi valóban középategóriás árú és alapvetően jó ár/érték arányú termék, akkor az emberek többsége nem a felsőkategóriát fogja megvenni inkább, hanem úgy ahogy van nem vásárol a termékből. Semmilyet sem.

    Ezzel a f*sz piaci magatartással kizárólag saját magának köszönheti az nVidia és az AMD is, ha csökkennek az eladásai... ill. persze a negyedéves bevételi statisztikáik mást mutatnak, de az a bányászat miatt van. Pont kapóra jött nekik...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • janeszgol

    félisten

    válasz Duddi #26 üzenetére

    Hát ez elég szomorú. A PC-sek megveszik 120-ért a VGA-t, aztán másnak meg ennyiből van meg az új konzolja. Persze a PC-seknek még venni kell ezt-azt. Az eredmény? FHD-ban játszhatsz. Ja de csak a következő konzolgenerációig. Grat. Mondjuk az állítólag még három év, az talán megérheti. Talán!

    Tyrel, pontosan. Én otthagytam a lakásomban a gépem, nem is fogok a helyére se venni ilyen áron semmit. Van egy xbox one s-sem, majd azon játszogatok.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Z10N

    veterán

    válasz Duddi #35 üzenetére

    "Az USA árazása azért vicces mert az árak ott nem tartalmazzák a forgalmi adót. Mivel az államonként és termék típusonként változik ezért ott mindenre a bruttó árat írják és adózni a kasszánál fizetéskor fogsz."

    Netto lesz az. Ezenkivul a state & local tax rate is eleg valtozo 0-10%, szoval eleg kedvezo, nem mint a fix 27%+hadisarc.

    "Ettől eltekintve nem tudom hogy ez igaz e az MSRP re is vagy sem."
    Az utobbi evekben csak mese. Ritkan latni msrp arakat.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák