Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    válasz LámaZ #32 üzenetére

    kit érdekel ma már a tárhely, mikor 100 megabites netet lehet venni párezerért? volt pár éve 2 db 500 gigás vinyóm, de már akkor se használtam ki az egyiket, igaz én miután megnéztem a filmeket, vagy kijátszottam egy játékot, akkor azokat nem tartogattam tovább, hanem egyből töröltem, így felesleges is ennél több. szóval eladtam az egyik 500-asat. most a másik tönkrement. vettem a vinyó helyett egy 240-es SSD-t és most, hogy csak azokat a dolgokat szedem le, amiket éppen nézek, vagy játszok, még ezen is van 100 giga helyem. amiket meg meg akarok majd nézni, vagy játszani, azokat később töltöm le, írok egy txt file-t a filmekről, meg a játékokról amik később majd kellenek, aztán csáó. várni se kell, mert ha egyszerre le van töltve 2 játék és végzek az egyikkel, akkor amíg a másodikkal játszom, addig töltöm a következőt. filmeknél, sorozatoknál detto

    [ Szerkesztve ]

  • _Smooth

    senior tag

    válasz LámaZ #32 üzenetére

    Az a baj, hogy nem almát almával hasonlítasz össze -.-

    "Értem én, hogy ennyi pénzből már autót lehet venni, de az autóval nem lehet biciklizni"

    Kedvenc idézetem.

    Kit érdekel, hogy 1TB HDD mennyibe kerül a 120GB SSD-vel szemben?
    Az SSD-t a többség (vagyis inkább az értelmesebbje) nem háttértárnak, nem tárolásra, nem raktár gyanánt veszi, hanem rendszer meghajtónak.

    "Minden rendszer annyira gyors csupán, amennyire a leglassabb eleme"

    Jelneleg (f*szt, már évek, sőt évtizedek óta) a leglassabb eleme egy gépnek a HDD.
    Mennyit tud a SATA3 csat.felület? 6Gb/s? Ez kb kicsit több, mint 10szerese egy merevlemez max olvasási sebességének...
    Amúgy meg senki nem kérte, hogy válassz. Rakd be az 1TB-t raktárnak és tedd mellé a 120GB SSD-t sebesség miatt.

    Egyébként meg ha megfordítod, hirtelen jobb lesz az ár-érték aránya SSD-nek.
    Azt állítod, egy merevlemez jobban megéri, mert:
    1TB HDD árban = 120GB SSD
    HDD 30Ft/GB <-> SSD 250Ft/GB

    Mi lenne, ha sebesség alapján mérnénk? :)
    HDD 600Ft/MB/s <-> SSD 60Ft/MB/s

    Nem pontos értékek és nem valós számok, csak az arányokat akartam bemutatni.

    Hagyjuk már ezt az ostoba sztereotípiát, hogy az SSD-t 1:1-ben és kizárólag kapacitás alapján kell összehasonlítani a merevlemezzel. Igazából össze sem kell hasonlítani.
    Ennyi erővel nézhetnénk azt is, hogy a VGA vagy a CPU éri-e meg jobban -.-
    Nem ugyanazt a célt szolgálják, szükség van mind a 2re. Egyiket sebesség, másikat kapacitás miatt tartjuk.
    Persze, egyszer majd eljön az idő, amikor a kettőt sikerül jó árban ötvözni. Talán lesznek majd 1TB SSD-k is 25-30k-ért, vagy ennél sokkal jobb alternatívák hasonló ár-érték arányban.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák