Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MLaca

    őstag

    válasz cigam #33 üzenetére

    - Szürkületkor előbújó állatkák lefényképezése egy kirándulás/táborozás során.
    --> vaku. simán pofánvakuznám az állatkát. vagy speciális éjjellátó eszközt használnék.

    - Családi/ünnepi vacsora akár a szabadban (tábortűz!), akár egy lámpafényes helységben.
    --> tábortűz mellett nekem anno elég volt iso 800. sejtelmes, hangulatos képeket lehet lőni, nem napfényszerű világosságot kell reprodukálni.

    - Egy esti séta a Szajna partján, háttérben az Eifel toronnyal.
    --> valamire lerakom a gépet és időzítővel exponálok alacsony iso mellett

    - Éjszakai autóverseny
    --> ilyen helyzetben nem voltam, nem tudok erre mit írni.

    - Koncert
    --> ilyenben sem.

    a magas iso megint relatív, én a d3-mal sem mentem 3200 fölé, mert nem láttam értelmét. nem pixelszinten, hanem számomra nem lett esztétikus kép, ami magasabb érzékenységen készült. tehát ebben az árkategóriában iso 1600 fölé nem mennék. azt meg minden aps-c szenzoros dslr tudja "szépen" canon 300d (10d) óta. nekem az a véleményem, hogy a fényképezéshez fény kell, nem oldja meg a fényhiányt az iso 102400. ahol meg nincs fény (pl asztrofotózásnál), ott egyrészt olyan állványt használsz, amire lehet rakni motoros fejet, ami követi a csillagok mozgását, másrészt több, pár perces, alap iso-s képet raksz össze egy véglegesbe, de nem használsz magas érzékenységet. az a hozzáállás, hogy kapjunk el emlékezetes pillanatokat segg sötétben, sztem tipikusan a kompaktokat használóktól ered, ezért is erőltetik 1/2.3"-os szenzorra az iso 3200-at, hiába semmi értelme.

    http://mlzphoto.hu/

  • nord_

    veterán

    válasz cigam #33 üzenetére

    A példák elég életszerűek, épp ezért merül fel bennem a kérdés... te biztosan fényképeztél már ilyen helyzetekben?

    Ha az ember _ésszel_ fotózik, példának okáért se koncerten, se tábortűznél nem kell ISO400 fölé menni... ami ugye cserélhető objektíves gépeknél minden, csak nem a "használhatatlanul zsizsikes" kategória...

    Hogy fotók is legyenek, ne csak duma (a tábortűznél és komolyzenei koncertnél ISO400, a harmadik képnél ISO100 az érzékenység. Mindegyik felvétel naplemente után készült.)



Új hozzászólás Aktív témák