Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barbaron99

    tag

    Üdv! Szeretnék venni egy használható bt billentyűzetes tokot. Bocs, ha kitárgyaltátok ezt már itt a fórumon, nincs időm mindent visszaolvasni.. A Samsung gyáriból és a Logitechből úgy értesültem csak a világnyelvekre jutott lokalizált. A Samsungénál szimpatikusabb a Logitech. Amennyiben azt venném, van erre a droidra (root nélkül) olyan app, vagy rendszer beállítás, amivel a hardveres külső bt klavit rá lehet bírni, hogy magyar kiosztással működjön? Nagyon nem szeretek magyarul ékezet nélkül mailt írni (sms még elmegy) így nekem ez döntő szempont. Magyarul a kevesebb fizikai gomb véget az "í" és "ű" hiányával még megbirkóznék.

    Láttam még ezt az Alcort, csak hát eléggé, hogy is mondjam gógyerátornak tűnik, sajnálnám ezt a kabátot ráakasztani. Egyáltalán a 10.5" belefér a keskeny káva végett, mert erre itt azt írják, hogy 9-10"-hoz.

    Minden egyéb megoldás is érdekel, semmitől sem zárkózom el. Várok Amazon, Ebay, Aliexpress linkeket akár, mindenhol regelve vagyok. Bármit, ami jó és beszerezhető e célra.

    Én egyenlőre csak ezeket találtam:
    http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab-accessories/EJ-CT800UWEGUJ
    http://www.logitech.com/hu-hu/product/type-s-keyboard-case-galaxy-tab-s-10?crid=1242
    http://www.alcordigital.hu/termek/alcor_bt100_billentyuzetes_tablet_tok

    Közületek, aki vett billentyűzetes tokot ehhez, hogy hidalta ezt át? Első körben Logihoz hasonló megoldás szimpatikus, nem az Alcort és nem a Samu gyári. A legjobb egy Surface Pro minőségű keyboard lenne, nem érdekel, ha nem olcsó. Nem mindenképpen utazok direkt drága kiegészítőkre, de gagyit nem veszek, hogy félretegyem két nap után porosodni. Powerbankos kabát lenne maga az álom, sokszor utazom 2-3 napra, mit ki nem adnék, ha elfelejthetném a töltőt, de külső powerbank dugdosása nem jöhet szóba, csak ha a tok része.

    Tudom, hogy kis felvevő piac vagyunk, de gondolom Loginak nem jelentene veszteséget, ha készítene a termékéből lokalizáltat. Mondjuk szívszOShes sem csinál hu lokalizált dedikált keyboardot, akkor meg mit akarunk..

    Más.. Ti tettek fel matt fóliát, ki és melyiket. Örülök a szép kijelzőnek, de nekem nagyon fényes és többet hasznlom átlagosnál erősebb beeső fénynél, így anti glaire matt fóliát szeretnék, jó, nem a legolcsóbbat. Ehhez is várom a segítő hozzászólásokat, melyeket ezúton is előre köszönök!

  • barbaron99

    tag

    válasz sbalu1 #536 üzenetére

    Szia! Kösz, hogy próbálsz segíteni. Állítólag nem jók, vagy saját tapasztalatod, hogy feltetted és nem vált be? Nekem volt több amoled kiljelzőm, S2-re is tettem fel anno matt fóliát és semmi bajom nem volt vele. Izlések és pofonok. Nem épületben használom a tabletet, úgyhogy számomra semmi sem rosszabb a tükröződő felületeknél és gyanítom nem vagyok vele egyedül. Továbbra is az a kérdésem, hogy melyik matt fóliát érdemes erre venni? Kinek melyik vált be, mert ebayen is vagy 20 féle matt van kizárólag erre a készülékre. Amennyiben annyira rossz lenne és alkalmatlan, akkor nem árulnák szerintem.

  • barbaron99

    tag

    Logitechből nálunk a 920-006404 cikkszámon futót árulják, ami nem US kiosztás, hanem german. Vagyis gombra, kiosztásra stimmel a magyarral, nulla helyét leszámítva. Nem QWERTY, hanem QWERTZ. Megszokott ENTER, stb.. Így nem esélytelen, hogy mind közül a legjobb minőségűnek tűnik. Bár díjaztam volna, ha a Logi lemondott volna a zongoralakk gombközökről. Ez a lokalizáció kapható nálunk. Használ hozzá ilyet valaki?

    http://www.technikdirekt.de/en/computer-office/tablet-und-accessories/accessories-for-tablet-pc/827792/logitech-ultrathin-keyboard-type-s-case-fuer-tab-s-10.5

    Nekem 90%-ban munkaeszköz ez a cucc, ez a fő funkcionalitása. Kizárt, hogy érintő képernyőn gépeljek három mondatnál többet. Amúgy so-so szuper tartalom fogyasztásra is, csak az nekem huszad rangú. Direkt nem vettem Wines tabletet. Microsoft droidos RDP kliense tökéletes. Win 8.1 tabot meg aki már használt (hát én négy félét is, pld drága Dell Venue 11 Pro-t is, ami ennél komfortosabb, de akkor sem kell munkára. Nekem nem hiányzik se otg usb, se merevlemez támogatás, se semmi. Remote desktoppal a Windows Server 2012 R2 szerver full screenben napi 6 óra átlagban. Élvezem, hogy RDP-n gigabites lan átvitellel akárhonnan elérem ezzel a 12 TB-nyi file storagem stabilan VPN-nel. Mindig van kéznél rendes, teljes értékű 2013-as officeom, etc.. Hát ezért nem kell nekem Win 8.1 tablet, azzal is csak RDP-znék, minden másra meg meg sem közelíti felhasználói élményben szerintem a droidot. Sokan jönnek itt azzal, hogy ez aztán nem alkalmas munkára, mekkorát tévednek. Ahogy nézzük, én is már annyit kísérleteztem a korlátos droidra készült irodai szoftverekkel, hogy elég volt belőlük egy életre. Van Office 365 előfizetésem is, de az online módú office Onedrive-val nekem nem elég. Maradék, átlagban napi 1-2 órában látom csak a droid interfacet, pont elég is ennyi. Nekem így tökéletes. Ezért, az itt felsoroltak végett szeretnék egy jó nyomáspontú, kényelmes billentyűzetet venni hozzá, mert most egy normál méretű, tabletnél 2x nagyobb BT klavival szerencsétlenkedek, ami hordozhatatlan. Eddigi tapasztalataim még: Wifi AC módban remek, gyors, stabilan együtt működik Asus RT-AC68U profi routerrel. VPN kapcsolatomról átlag két óránként csak egyszer szakad le maximum T-s LTE-vel. Holnaptól ez is jobb lesz ugye, reklám helye. Minden attól zeng, hogy az új, most vett friss frekvencián 80% országos lefedettségre bővül a T-com 4G hálózata holnaptól!! Kíváncsian várom ki milyen keyboarddal, hogy használja ezt a ketyerét.

  • barbaron99

    tag

    válasz anonymus89 #540 üzenetére

    Melyik boltban vetted a hibás példányod? Fődarab cserélik neked így 72 órán belül, vagy javításra vették fel? Samu magyar, vagy pan Eu gari, esetleg bolt által kiadott garit kaptál?

    Köszi a válaszokat!

  • barbaron99

    tag

    Pár dolog még nagyon idegesít, szoftverrel legkevésbé sem, a hardverrel többnyire elégedett vagyok. Ha a Google nem a HTC-vel gyártatná a 9-et és nem 8.9"-ra sikerült volna, hanem nagyobb Nexus tablettel jött volna ki az biztos, hogy az életbe nem veszek T805 tabletet. Tudom, hogy ez most az egyik legjobb droid tablet, de annyi bajom van vele, hogy csak.. és nem nekem sok az elvárásom, nem olyat hiányolok, ami irreális..

    Először is, nekem nonszensz, hogy nincs ezen egy értesítő státusz led, senki sem írta egyetlen tesztben sem, hogy van, de álmomba nem gondoltam, hogy ez 2014-ben egy fullos tableten feature, hogy nincs notification led. Ez mi már, vicc, ez nem hiányzik senkinek? Olyan droid telefonom még sosem volt, amin nem volt státusz led, igaz, szinte csak Nexus családba tartozó cuccaim voltak eddig. Most akkor az a normális, hogy nézem a telefon ledjét és ha új üzenetnek megfelelő színűen villogtatja a ledjét a Nexus, akkor feloldom a tabletet? Pfff. Lightflow-t az istennek sem tudom rábírni, hogy legalább a led vakut villogtassa, ha kapás van. A legjobb az lenne, ha az ujjlenyomat olvasó melletti gombok világítását villogásra lehetne bírni, ha email, Hangouts üzenet, sms, vagy bármi jön. Ötlet? Ugye ez nem csak engem zavar.

    Nekem is laggol ez a csúcs hardver, Nexus 5-höz képest olyan, mintha valami kínai MTK borzalom lenne. Már nyomtam vagy kétszer resetet rá és nincs kidekorálva több tucat szoftverrel és az összes widgetet eltüntettem, több mint egy giga szabad rammal, nulla jegelt appal laggol a böngészőm. AC wifivel, 50megás VDSL nettel. Semmi más kliens nem laggol a WLAN-on, csak ez a csodatablet. Az összes gyártót kényszeríteném, hogy factory reset után kínálják fel a gyári droid és / vagy Touchwiz egyéb LG, stb gyári launcher borzalom kérés nélküli, továbbá az összes vele járó kiírthatatlan és senkinek sem kellő applikáció telepítését. Hogy tudok előre telepített applikációktól, tv távirányítótól, stb végleg megszabadulni? Ki tudom gyomlálni ezt a sok vackot? Sharp tv-m van és sosem lesz Samsung. Minden Samsung okosságot ki szeretnék gyomlálni, garantálom, utána nem fog laggolni.

    Melyik ekönyv olvasó szoftvert javasoljátok, ami sok formátumot támogat és ami a legfontosabb, tudja azt a nagyon energiatakarékos módot szürkeárnyalatos megjelenítéssel? Tablet módban nem szeretnék egyetlen könyvet sem olvasni, annyit meg nem olvasok egyszerre, hogy plusz egy einkest is vegyek.

    Az is elég durva elszúrás, hogy mivel én VPN-t használok, az ujjlenyomat olvasó nem megy feloldáshoz, akkor minek van benne Samsung, dísznek? Feltételezem más is használ VPN kapcsolatot. Egy négy jegyű pin kóddal kell feloldanom a képernyőt, mást nem enged. Ez nagyon gáz szoftverhiba, korlát. Igen, szoftver korlát, Nexuson 4.4.4 gyári rom, nem buherált nem kér ilyet és ugyanez a romban lévő gyári beépített PPTP kliens van bevasalva. Lehet át kell ezért térnem OpenVPN-re, mert ez engem nagyon zavar. Nem elég, hogy nem látom az értesítéseket kikapcsolt kijelző mellett, kénytelen vagyok 4 jegyű PIN kódot nyomkodni minden egyes bekapcsolásnál és az ujjlenyomat olvasót elfelejthetem. Ötlet?

    Feltettem a Hancom Office full verziót, leszedtem a Viewer csökkentett verziót, erre Samsung Apps frissítéssel visszatelepült az összes Viewer app ebből a full verzió mellé másnap WTF? Sok itt a logikátlan vacak megoldás Nexus után. Az biztos, ha lesz rá normális lecsupaszított rom, vagy Google Play Edition esetleg, a francba ezzel a Samsung csicsa, pislogást figyelő meg egyéb memória zabáló, géplaggoltató vacak szoftverrel.

    Csak fektetett módban használom, elforgatás funkciót ki is kapcsoltam, mégis egy sor gagyi alkalmazás, amnitől nem várnám azért (speedtest.net) elfordul, mert nincs megírva csak álló módra gondolom. Ilyenkor nem bánnám, ha azok is bejönnének fekvőben szép fekete sávokkal, nem pedig elforgatva. A tablet billentyűzetes tokban van fixen fekvő állásban, nem is lesz máshogy. Ugye nem kell az összes ilyen appot 90%-os nyaktekeréssel nézni. Hol lehet bekapcsolni, hogy a csak állóra írt appok is induljanak fekve?

    Bocs a sok negatívumért, nem fikázok általában, ami kicsit nem jó azzal együtt élek. Az itt leírtak nekem nagyon nem jók és megoldást keresek rájuk záros időn belül. Vagy ha nincs megoldás, akkor sajnálattal eladom a fenébe ezt a készüléket még idén és soha többet semmi Samsung terméket nem veszek. Nem ez a célom, hanem a megoldás a fenti problémák megtalálására! Minden építő ötletet várok!

  • barbaron99

    tag

    Néha kell a képernyűbillentyűzet azért (ritkán) Melyik magyar kiosztású ékezetes billentyűzetet használjátok. Samsung gyári és AnySoftKeyboard magyar nem vált be. Olyan nincs, ami pont úgy néz ki, mint egy klasszikus magyar fizikai QWERTZ billentyűzet számpad nélkül? ahol minden gomb ott van, ahol lennie kell? AnySoftKeyboardon össze vissza vannak az ékezetek, Samsungon meg nincs külön gomb ugye, csak ha hosszan nyomom az angol karaktert, akkor előjön az ékezet. Ez kényelmetlen.

    Abeállítások, további hálózatok részben van Ethernet. Nekem nagyon jól jönne munkához, mert csak itthon van AC-s wifim. Sok helyen dolgozom, ahol csak G-s van, még N sincs, de van gyors LAN végpont. Van egy Delock USB3-as gigabites hálókártya adapterem. OTG kábelt ha szereznék ehhez menne az Ethernet? Ehhez root kell? Asusnak valamely Transformer billentyűzet dokkolós tabletjén a billentyűzet dokkolón van integrált ethernet port és teljes értékű USB port, nem a microusb-t kell szétkoptatni.

    NFC, meg sok egyéb nélkülözhető, nem hiányzik.. A QI vezeték nélküli töltésnek viszont alapnak kellene lenni ebben a kategóriában, már S4 is tudta. Nem zavarna ha 8 óra alatt sem töltené fel teljesen a nagy akksit, de pont annyit töltene azért rajta, hogy ne kelljen minden nap vezetékkel töltögetni.

    Nem írok több teleregényt, akit zavar, hogy sokat írtam, az úgysem olvassa végig.

  • barbaron99

    tag

    válasz AS #598 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül:
    - Samsung Nexus 10
    - HTC Nexus 9
    - Xperia Tablet Z
    - Xperia Tablet Z2

    Tessék, itt világítanak:
    https://www.google.com/nexus/new/images/nexus9/N9-keyboardhigh-1600.jpg
    http://icdn2.digitaltrends.com/image/nexus-10-2012-640x0.png
    http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2013/06/XperiaTabletZ3-640x426.jpg

    De most komolyan akkora feature 2014-ben, hogy egy kva drága készüléknél nincs ami visszajelezzen, hogy üzenet jött, vagy éppen az akkumulátor fel van töltődve? Azt hittem ez alap, hát még a kínai modellek között is van, amire tettek. Miért nincs mindegyiken. Vagy ha nem vezérelhető az alsó gombok világítása erre. Ne már hogy egy nyomorult tablet mellett kelljen ülnöm, hallanom mikor piszmog, vagy rezeg. A tablet van értem és nem fordítva. elmegyek az irodából, nem cipelem, nem azért vettem, arra ott a telefon. Ha vissza megyek 20 perc múlva egyből azzal kezdjek, hogy azt nyomkodom van-e üzenet, a túrót. Persze hogy idegesít. Még a szifon pad kijelzőjén is látható, ha jött üzenet, téved aki mást állít. Ja ott kérem a TFT háttérvilágítás nélkül halványan kulturáltan megjeleníti az összes talk, sms, egyéb értesítést. Nekem nem kell Apple, de ez a megoldás jöhet. Szoftverből megoldható gondolom. Minden normális készüléken kell ez a funkció.

    Nóbel díjra jelölöm azt a mérnököt, aki kitalálta, hogy telefonokra hasznos a led, tablettára meg nem, agyrém.

  • barbaron99

    tag

    válasz Moken13 #594 üzenetére

    Én kifejezetten szoktam pozitív hírét kelteni mindennek, amivel elégedett vagyok. Nem csak sírok, ha valami nem ok, vagy segítség kell. Örülök, hogy elégedett vagy a készülékeddel. Ha így haladunk ezzel a cuccal, maximum két hét múlva eladó lesz. Kifejezetten boldoggá tenne, ha segítenél majd megszabadulni tőle. Senkit nem fogok átverni vele, mert hazai magyar garos, nem kamugsm, ahol sosem vásárolnék.

    Biztosan nem hardver hibás, sem pixel hibás, csak az egész kóceráj úgy Xamsung, ahogy van :) Sz'al, ha népszerűsítenéd nekem majd az eladását, akkor lekötelezel ;) gondolom nem nagy kérés, ha elégedett vagy vele. Ígérem adok majd jutalékot, ha létrejön az adás-vétel. Na de ne menjünk ennyire előre.

    Sajnos nem viccelek, nem most jöttem le a falvédőről, hanem 35 évvel ezelőtt. Évtizedek óta kb ez az első műszaki cuccom, amire mérges vagyok és jogosan. Úgy tudnám leginkább definiálni ezt a valamint, hogy méregdrága, hatalmas csalódás szép köntösben, kiváló kijelzővel, stabil és korszerű wifivel és modemmel. Ez az összes jó, ami eszembe jut eddig róla.

    Remélem valaki nagyon boldog lesz vele, mert engem napról napra jobban elszomorít. HTC Nexus One óta minden telefonom Android, de előtte volt pár WinMO borzalmam, no az akkori technológiai lehetőségekhez mérten még azok a korlátolt botagyú okosmobil készülékek sem tudtak annyira elkenni, mint ez. Úgyhogy engedjétek meg, hogy ne szégyelljem magam, amiért nem szeretem eddig ezt a valamit.

    Mindenki, aki örül neki, hogy van ilyen cucca győzzön meg valós érvekkel, hogy tényleg jó. Mondom, szeretnék neki én is örülni, ha javítják a sok elcseszett szoftver gyerekbetegségét.

    Légyszi ne azt írjátok hogy nekem pedig minden happy ezzel tablettel (mert még elhiszem, hogy a Samsung boltból írsz) hanem arra adjatok érdemi választ miként lehetne jobb, komfortosabb, hibamentesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • barbaron99

    tag

    Nos srácok én meguntam a banánt. Ez volt az első és egyben utolsó Androidos tabletem. Amire én használnám, arra ez nem való. Én hibáztam, mert nekem tartalom fogyasztásra és multimédiára legkevésbé sem kell tablet. Hivatalos magyarországi viszonteladónál pecsételt Samsung garanciával eladó. Ma egy hetes, október 20-án vettem. Minden egyéb kérdésre privátban válaszolok. Ajánlatot tenni kizárólag privát üzenetben, erre kérek mindenkit. Ha a hétvégéig nem kapok érdemi ajánlatot, akkor visszavételeztetem, vagy majd eldől. Feltettem egy kiváló matt fóliát rá, a képe tökéletes maradt. Nem igaz, hogy romlik ezen amoled display képe matt fóliával, viszont nem tükröződik egyáltalán, így sokkal használhatóbb, mint bármely egyéb fóliával. Ne hagyjátok ki, aki ilyen készülékre vágyik, az enyémmel nem fog ráfázni. Biztosítok mindenkit, hogy semmilyen hardveres hibája nincs, szoftvert nem buheráltam. Nincs zsákba macska, megtekinthető első sorban Székesfehérváron, esetleg Budapesten. Nem postázom sehová, csak személyes találkozó érdekel.

    - Samsung Galaxy Tab S 10.5 16 GB WIFI + 4G LTE bronz színű SM-T805NTSAXEH
    irány ár: 125.000 huf - minden tartozékával, gyári dobozában, matt fóliával
    ..de remélem többet ajánlotok meg érte (azé lesz, aki magasabb ajánlatot tesz)

    - Logitech S Type ehhez való germany bluetooth keyboard cover
    irány ár: 26.000 huf
    első sorban együtt szeretném eladni, de ez a tétel külön is elvihető, ha a tab elkelt és nem vitték együtt

    Direkt nem regisztráltam a garit, a garilevélen a customer rész sincs még kitöltve, ezt meghagyom új boldog tulajdonosának.

    Eladással kapcsolatos egyéb észrevételem itt nem lesz, nem szemetelem a fórumot ilyesmivel, keressetek privát üzenetben.

Új hozzászólás Aktív témák