Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palesz53

    senior tag

    válasz TOZ #15637 üzenetére

    "színösszeállításokat" találsz párat a romoldán lévő governoros firkámnak a legvégén...

    de pár gondolat akkor engedtessék meg a témához:
    egyrészt kernelfüggő a beállítások mennyisége, van ahol 1-1 menüpontot nem fogsz látni...
    volt egy tíz nap, amikor pár romot kipróbáltam, és azt találtam, hogy többé-kevésbé eltérő színeket adnak adott beállítások, tehát a romoldán találhatóak is inkább kiindulópontnak jók, amiket még finomhangolni illik az adott romhoz...

    alapvetően kékes és sárgás színhatások állíthatóak be a gnexen, én ezeket a beállítások során leginkább a képernyő alsó negyedén látom markánsabban... (teljesen neutrális beállítást nem könnyű összehozni!)
    a színszorzóknál a piros és a zöld jellemzően vagy 160, vagy 190-195 (ez a 2 szín párban mozog leginkább), a kék 190-215-ös tartományban vannak beállítva (ha piros és zöld 160, akkor kék 190, ha piros és zöld magasabb érték, akkor a kék is inkább 200+!), szinte kerneltől függetlenül - általában franco, anarkia, morfic, android profilok "gyárilag" bent vannak a kernelekben... a többi érték beállítása elég széles tartományban mozoghat, elő lehet állítani fakóbb színű képernyőt, és akár mázas-csillogós színhatásút is - perpillanat a kernelekben inkább a fakóbb hatást kiváltó beállításúak vannak, az agresszív beállításúak kikoptak mostanában (régebben a színszorzókat simán 300+-ra állították)...
    a gamma kiegyenlítésnél a piros pozitív, a kék általában negatív értéket vesz fel mostanában, míg a zöldet nullán szokták hagyni...
    kontrasztra és gamma beállításra láttam már mindenféle értékeket, ott nincs a fentiekhez hasonló "kompromisszum"...

    ha kéne vmi emlékezetes példát mondanom, akkor az a trinity beállítása volt - az egy olyan "hű de jól néz ki!" mondatot kiváltott belőlem... ha felteszel egy trinity kernelt, az ezzel fog indulni - azt vedd figyelembe, hogy nem minden romot "szeret" a trinity kernel, elég válogatós, van pár, amivel csak a google logóig jut...
    (én hülye, amikor volt fenn trinity, nem mentettem le a beállításait! :W majd megnézem, szereti e a vanirt, és feldobom csak ezért...)

    remélem erre gondoltál! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    vezess, kövess, vagy takarodj az útból

Új hozzászólás Aktív témák