Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #58 üzenetére

    Ahogy mondod, csak az a kérdés, hogy ki mit akar a lakásán kívül is csinálni a tabletjával...én nem mondatam, hogy semmire se jó, csak kezeljük helyén a dolgokat.

    Ha nekem van egy filmem, akkor azt nem fogom a tabletomra rárakni, hogy azon nézem, ha tudom, hogy 10x nagyobb élmény lesz otthon megnézni majd házimozi rendszeren, a szobában és nem egy vonaton/buszon zötykölődve vagy parkban vagy nem tudom hol kis fülessel, esetleg a beépített hangszóróval....mert ez nekem nem alternatíva.

    Nem fogok játszani rajta, csak az androidos játékokat, csak unaloműzőnek egy buszmegállóban esetleg, mert a top játékokat otthon fogom nyomatni nagy képernyőn PS+/PS4-el.

    Fényképet a caládról, nyaralásról stb. nem ezzel készítek, mert mondom, még a 150 ezres tabletek is botrány milyen képeket csinálnak egy tükörreflexes géphez képest. Az nem a múlt egy megörökített, szép pillanata lesz, hanem egy fapados megoldás, ezért használok tükörreflexes gépet, mert az minőség...

    Egy dologban kompromisszum nekem és erre vettem, a netezés...mobil, gyorsan használható, egyszerű, ebben veri a laptopokat az aszatli gépeket meg főleg.
    De játszani, filmet nézni, fotózni nem ezzel fogok....

    Ezért nem értem meg azokat, akik 150-200 ezer Ft-ot adnak ki egy tabletre.

    Aki meg 7 colost vesz, azt meg végképp nem értem...azon filmet nézni, játszani stb. főleg nem alternatívája a fent leírtaknak.

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #61 üzenetére

    Őskövület? inkább aki szereti a minőséget!! Ennyi a különbség kettőnk között, de ezt vállalom.
    Azt ne mondjad, hogy egy 7-8 colos tabletet zsebrevágsz...akkor meg? Amiben viszed azt, abban viszed a 10 colost.

    Méret: nehogy bead már nekem, hogy 7 és 10 col között nincs különbség...Egy 4,x colos iPhone és egy 5,4 colos Note telefon között is óriási a felhasználó élmény különbség netezéskor, filmnézéskor, gondolom a 7 és 10 colnál is érezhető akkor. Én a 7 colost vevőket nem értem, akkor vegyen egy Samsung Note telefont (5,5 col).

    Azt gondolom, hogy ha te azt írod, hogy egy galaxy ace állat képeket tud csinálni, hogy neked még az életben nem volt egy Nikon/Canon tükörreflexes géped...túristákat nézzél meg majd egy külföldi kirándulás alatt (persze valami igényesebb nemzetből), azok nem röhögtetik ki magukat a tablettal fényképezéssel vagy az iphone kattingatással, vagy galaxy ace fényképezéssel, azok kezében kőkemény tükörreflexes gépek vannak...mert igényesek. Számít a minőség! Persze meg lehet örökíteni egy családi eseményt, utazást egy tablettal vagy telefonnal, akinél nem számít a minőség az azt is teszi...ennyi.

    Mondom, én ha van egy új 1080p mkv filmem, akkor azt nem fogom rárakni a tabletra (ahogy nem raknám egy rá egy 150-200 ezres tabletra sem) megnézni azon, mert az nem minőségi szórakozás!!! Filmet házimozi rendszerrel nézek a nappalimban nagy tv-n, kiváló hangzással...ennyi. Igényesség kérdése.

    Tablet nálam egy dologban alternatívája a többi készülékcsaládnak, a netezésben...minden másra vannak arra megfelelő eszközök.
    Persze jó kimondani, hogy miket tud egy tablet, csak hát a minőség, az érzés amikor adott dolgot csinálsz vele az azért más...vagy bevalljuk vagy nem.

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #63 üzenetére

    Ha neked ez filmnézés, akkor nincs miről vitatkozni tényleg:

    "Simán rátolok akárhány filmet SD-kártyára, de akár YT-ról is szívesen megnézem, amikor a konyhában kvzok, kilépek az udvarra, beültetem a gyereket a kocsiba stb."

    És ezt minden tisztelet mellett írom...én a korábbi hozzászólásaimmal sem akartam megsérteni senkit, ha így jött le elnézést, saját álláspontomat, nézőpontomat fejtettem ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz floatr #61 üzenetére

    nem annyival nagyobb a 10-es, hogy érdemi különbséget érezne az ember

    Én mondjuk kifejezetten a nagyobb tabletet szeretem. Volt Nexus 7, Galaxy Tab 8.9 és most nagy iPad. És a mostanin szeretek gépelni. Nem azért mert ez iPad (nem vagyok almafan), hanem mert elég nagy. Ugyanis piszok nagy lapátkezeim vannak ([link], [link], [link]). :B

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #65 üzenetére

    Ugyan nem akartam már ezt a témát folytatni, de nem állom meg.

    Te ezeket komolyan mondod, hogy nincsenek mellbevágó különbségek vagy csak magadat nyugtatod, hogy egy 7 colos szaron (elnézést) nézel egy 1080p filmet?
    Ki beszél itt moziszobáról? Ha moziszobáról beszélnék, akkor nem led tv-m lenne, hanem milliós vetítőm, és nem pár százezres, hanem pár milliós hangfalszettem.
    De azért könyörgöm annyira legyünk már igényesek, hogy nem egy 7 colos vackon nézzük és hallgatjuk a filmet...Gondolom akkor téged ne fárasszalak az 5.1, 6.1 és 7.1es hangzással sem, mert ezek szerint neked ezek se számítanak...kérlek, legalább hülyeséget ne írjál, ha már igényesség nem számít neked. Mellbevágó basszust egyszer hallandá meg egy akciófilm robbanásakor, azt hiszem akkor végre megértenéd miről beszélek itt pár hozzászólás óta.

  • Syl

    nagyúr

    válasz floatr #67 üzenetére

    A billentyűzet nyilván az ultimate szövegbevitel, mondjon aki amit akar. De itt két (három) méretű táblagépről beszélgetünk. Ahhoz meg nem fogok semmilyen billentyűzetet kötni, mert akkor már egy laptoppal előbbre leszek. :B

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #71 üzenetére

    De akkor írjad azt, hogy téged a minőség nem érdekel és akkor ez a vita le lenne zárva...nem, te azt hajtogatod, hogy az a normális, ha valaki egy full hd, DTS filmet egy 7 colos szaron néz a teraszon vagy a konyhában a tablet "fantasztikus" hangrendszerén hallgatva....Kifejezetten zavar, ha egy anyagnak túl széles tartományban mozognak a hangjai/effektjei? Atyaég, és te neveztél őskövületnek engem? Öregapám mond ilyeneket, mert szeret aludni a filmeken, neki el is nézem persze:)

    Akciófilm egy példa volt, írhattam volna ezeket is: Trója, Gladiátor, Rettenthetetlen, Titanic, Pearl Harbor stb., azt hiszem ezek nem gagyi akciófilmek és ezeket tableten megnézni őrültségnek gondolom...
    Amit te írsz azt nem lehet félreértelmezni, egyértelmű hogy te ezeket a filmeket nem olyan eszközökön nézed meg, amikre ezek - fogalmazzunk csúnyán- optimalizáva lettek...fhd filmek megfelelő képi megjelenítőn+megfelelő hangrendszerrel adják az optimális vizuális és hangélményt, más eszközökön ezeket megnézi egy filmnézésnek csúfolt barmolás.

    Be is fejeztem, érthetetlen, hogy egyesek mennyire igénytelenül szórakoznak (filmnézés, zenehallgatás, fotózás stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • Tippmix46

    senior tag

    válasz floatr #73 üzenetére

    Feltételezem, az általad kedvelt filmek is kijöttel fhd-ben és 5.1es hanggal, szóval vedd úgy, azokra hoztam a példámat...de te azok valódi képi és hang élményét ezek szerint sosem fogod megtapasztalni...hiszen a te 7 colos tableted erre nem alkalmas.

Új hozzászólás Aktív témák