Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Az MSI lap úgy néz ki, nem enged alulfeszelni. 1,35V-tól felfele terjed a táblázatotokban a beállítható feszültség. Ez szerintem úgy működik, hogy az alap VID a legkisebb, és attól felfele egy tartomány. Egy Phenom X3 8450-nek kénytelen lesz 1,25V-ot adni az MSI lap is, ha a VID annyi.

    A doboz alapján valószínűleg az MSI-nek van a legnagyobb esélye arra, hogy elcsábítson egy-egy boltba betévedt vevőt.

    Hát, az a meghatározhatatlan élőlény, és cirmos doboz engem nem csábít. Nem a letisztultság hatását kelti. Mindenesetre a kellékek örvendetesek. Az MSI azért a szokásos formáját hozta. Sem atomtuning, sem alulfelszerelt lapot nem ad ki ebben a kategóriában. Viszont az alaplapi színkavalkád (foglalatok) ügyében még egy Giga lapot is melléjük tettem volna. ;]
    A giga egyébként nagyon hiányzik a tesztből. A BIOS-a normálisan van megírva, és a hagyományos kinézetet követi. Nekem, aki már P1-en is érlelődtem, fontos a választásnál a hagyománytisztelet is, tehát hogy a hagyományos, két oszlopos menükkel megáldott, kék BIOS képernyő fogadjon belépéskor. A Giga lapban a memók rendesen mentek volna, mint az XFX, MSI-ben, és alulfeszelni is lehetett volna, mint az ASUS-ban.
    Arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy a CPU-ban levő memvezérlőn mi a fenét lehet ennyire elszúrni BIOS-ilag. Az ASUS egyébként ilyen téren ritka fos újabban, lásd: OCZ-bug. És egy IMC-s AMD procival sem képesek boldogulni. Na, ennyit ér a cég hatalmas renoméja. Nem is veszek ilyen lapot.

    A hátlapi panelek átalakulóban vannak. A PS2-portok lassan eltűnnek, egyre több olyan alaplappal találkozunk, ami már csak egyet kínál fel. Ugyanez elmondható a soros- és párhuzamos portokról is, ezek 2008-ra teljesen eltűntek.

    Arról nem írtok a cikkben, hogy alaplapi tüskesor formájában megtalálhatók-e? nekem egy 78G-DS3H Gigabyte alaplapom van jelenleg, és jelentem, az LPT és COM portoknak is boldog használója vagyok (nyomtató, szkenner – igaz ezeket váltogatni kell, mert mindkettő LPT-s, továbbá EPROM égető, valamint egyéb soros eszközök a COM portra). Ezt azért megnézhettétek volna, hogy teljesen kiölték-e, vagy csak a hátlapról.

    az MSI-nél a CPU Voltage "finomsága" kicsit lehetne jobb is.

    Az öt század voltos ugrások teljesen helyénvalóak. Inkább stabil legyen a durván beállított feszültség, mint finoman beállítható instabil.

    Egyelőre ennyit tudnék hozzáfűzni.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Gabesz84 #39 üzenetére

    Nem ugyanazt írta. Fordított az ok-okozati összefüggés.

    Első állítás: a HT órajelből osztódik le a virtuális "FSB" (external clock), mint pl. az Athlon64-ek memóriavezérlőjénél a RAM-órajel.

    Második és helyes állítás: a 200MHz external clockból kerül felszorzásra a HT, és minden egyéb órajel, az egyetlen kivétel a RAM.

    Tehát nem ugyanazt írta le.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Viszont említésre méltó, hogy négy darab ventilátoraljzatot építettek rá, az MSI-n és az XFX-en ebből csak hármat találunk.

    Hűha! Van négy... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor az öt-hat volt az alap, még egy AMD-s lapon is.

    Az XFX nForce 750a SLI az előző két alaplap után már nem nagyon tudott újat mutatni. A monitorozó részleg ezúttal sem sikerült különbre, egyetlen ventilátor szabályozására van lehetőségünk.

    Hűha! Szabályozható egy-kettő... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor az összeset lehetett a mikroguruból szabályozni, hőmérséklet alapján, vagy akár fixen.

    sőt az nForce chipkészletes alaplapot megtoldották egy LED-es diagnosztikai kijelzővel, ami a rendszer működése során tájékoztat minket az aktuális állapotokról.

    Hűha! Diagnosztikai kijelző a lapon... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor egy középkategória alján levő lapnál ugyanez alapfelszereltség volt? Amikor ez még az íróasztalomra is feltehető volt a Guru-Clock formájában.

    Az abit megszűnik. A többi gyártó viszont felismerhetné, hogy ezekre szükség van.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Gabesz84 #54 üzenetére

    Én ezt írtam: a 200MHz external clockból kerül felszorzásra a HT, és minden egyéb órajel, az egyetlen kivétel a RAM.

    Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a RAM órajele NEM függ a HT-től. Ugyanis a RAM a CPU órajelből (egész pontosan a CPU-n belüli NB órajelből) kerül leosztásra.

    Értő olvasás rulez.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák