Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Kobaljov #2 üzenetére

    Olvasom a tesztet és megint csodálkozom azon, hogy miért nem legalább egy hárommagos phenommal próbáltátok ki ezeket az alaplapokat.

    Az intergrált radeon HD3200 és főleg a HD3300 teljesítményét nagymértékben növeli az is, hogy Phenom mellett futhat, ugyanis a számára létfontosságú HT link adatáteresztőképessége ebben az esetben jóval nagyobb az X2 esetén.

    Másrészt a phenom memóriavezérőjére már 1066 os modulokat is képes natívan kezelni, még tovább gyorsítva az IGP-t. ( az IGP a HT buszt használja a Proci memóriavezérlőjén ülő frame buffere elérésére ha UMA módot is engedélyezünk részére , igy a korábban "teljesen mindegy csak 1000 körül legyen" HT link egycsapásra az egyik legfontosabb résztvevő lett a történetben )

    A sideport - memvezérlő órajel kapcsolat lap és BIOS függő lehet, ugyanis egy GA-MA780GPM-DS2H esetén egy Phenom 9850 mellett a ramok Unganged DDR2-1066on, és a sideport 1333 on is teljesen nyugodtan üzemelt. AMD overdrive-vel pedig a sideportot ( feszültség emeléssel ) 1666 ig fel lehetett küldeni.

    Én kérek elnézést, de véleményem szerint a 790GX IGP-je X2 mellett erősen korlátozva van ahhoz képest, amit tudna kategóriáján belül. A HD 3300 igazán csak HT3.0 és sideport együttes használata mellett futja meg azt, amit tud...

    Amúgy gratulálok a készítőknek, mert ettől eltekintve egy igazán jó cikket hoztak össze :R

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Ste #10 üzenetére

    Köztudott,hogy HD3200/3300 a legjobb teljesítményt Sideport+UMA módok együttes használatával éri el, főként 128MB SP + 256MB UMA párosítással.

    Sideport használata esetén változattól függően 10-20% plusz teljesítmény elérése realizálható a legtöbb esetben..

    Másrész önmagában azért nem elég, mivel adatbuszának sebessége szándékosan nyírbált, nehogy túl gyors legyen házon belül és a diszkrét megoldásokkal versenyezzen.

    Sideport esetén bőven elég lenne egy 64 biten kapcsolt 128MB os DDR2-800 vagy 1066-os lapka is a 32 bites DDR3 asok helyett, nagyobb teljesítményt adna ki és nem drágítaná túlzottan a lapokat.

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

  • BlueAthlon

    senior tag

    Sideport 32 bit széles adatbuszt használ, így DDR3-1333 esetén elméletileg 5333 MB/sec átviteli sebesség lenne elérhető...

    UMA-SP interleave mód pedig tudomásom szerint annyit tesz, hogy a két memóriaegységet egyidejűleg kezeli az IGP. Még interleaving nélkül először Sideporthoz megy és ha elfog utána a rendszermemóriához, összefésült módban mindkettővel végez írás/olvasást.

    Sideport kis késleltetéssel elérhető ugyan de limitált sávszélességgel, UMA már nagyobb sávszélen elérhető viszont routing és priorizálások miatt is jóval nagyobb késleltetéssel. A kettő közös használata adja mégis a legjobb teljesítményt.

    128 biten kapcsolt sideportot egyhamar nem hinném, hogy kapna bármely IGP ,ugyanis abban az esetben legalább a belépőszintű VGA teljesítményét hozná gyárilag, konkurenciát házon belül meg egy cég sem akar csinálni. Bár sosem lehet tudni....

    Viszont az ésszerű ötlet lenne hogy 64 bites Sideport adatbusszal felszerelt IGP-k jelenjenek meg, olcsón meg lehetne őket spékelni DDR2 800/1066 os chipekkel, elméletileg 6400-8533 MB/sec re javulna a sávszél. Egyes elborult gyártók meg úgyis tennének rá DDR3-at amivel 10G/sec fölé menvén már egész jól járna a nép, persze nagyobb árkülönbözettel...

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Oliverda #36 üzenetére

    Ennek mi oka lehet ?

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Új hozzászólás Aktív témák