Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz namaste #42 üzenetére

    Igen ez teljesen így van, van valamennyi overhead, de szerinted manapság egy A72 méretű behemóthoz maghoz képest ez mennyire elenyésző? :) Max. Krait-A9 viszonylatban látok inkább overhead-et, de onnantól, hogy big.LITTLE ahol külön vezérlő kell a migráláshoz az in-order és a OOO magok között inkább előnyt látok mint hogy hátrányt. 3 klaszter domainnál meg abszolút overkill, az aSMP-hez képest.
    A L1 saját van minden magnak L2 cache tudtommal osztott, így nincs szomszéd elérés és a migráció is gyorsabb a magok között. De ez azonos az ARM-mel vagy nem?

    A második is stimmelne, csak nem 2db szál van a valóságban, hanem most épp nyugalmi állapotban 150+ process fut N10-en (96 kernel, 56user) úgy hogy nem csinálok semmit, Androidról van szó ugye. Nézd meg a két táblázatot, amit tjb007 belinkelt egyik egy 4xA7 a másik egy 2xKrait. Na most nézd meg melyik SoC-on van olyan hogy alszik az egyik CPU azaz 0. Na ez itt a gond. :) Mivel 1 domainak van véve az A7 SoC minden magja nincs mire migrálni, így elosztja kvázi egyenletesen a kis terhelést is, így az összes mag megy és nincs alvó. Ez én is alá tudom támasztani az N10-en sohase alszik egyik mag se, míg One mini-n megesik hogy alszik az egyik, bár ritka tényleg, de több magnál jobban kijön. N4-en már elég ritka hogy 2-nél több megy.

    Persze a fentiek govenor függvényében változtathatók meg halálig ki lehet helyezni energiahatékonyságra, csak az default interaktív az bizony ilyen, és normál user sose változtatja, illetve esetileg nem is tudja. Még mindig a legjobb kompromisszum a reszponzivitás és a hatékonyság között. Amenynire látom az MTK inkább a reszponzivitás felé tuningol amúgy, amiben azért igazat kell némileg adni nekik.

    Lehet, hogy nem 8 hanem csak 4 mag fog menni, de iszonyat nehéz belőni az a határt, hogy mikor migráljon a két A53 domain között, ugye a lagot el szeretné kerülni a gyártó, és reszponzív készüléket akar. Amúgy az SW szabályozás így elég nagy overheadet ad, nagyobbat mint aSMP-nél a HW szabályozás.

Új hozzászólás Aktív témák