Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jegesib

    aktív tag

    válasz Tin #251 üzenetére

    azt majd az idő megmutatja mennyire fogy, de ezek a gépek messze nem a vállalati szegmensbe jönnek, ez consumer piac. Eddig is fogytak az air-ek, ezután is fogyni fognak, 5 év múlva többet tudunk. Az h a laptop piac kihal ez olyan mint amikor a PC kihalásáról diskurálunk 20 éve. Akinek windows kell, nem ezt fogja vásárolni, bár semmi felmérés nincs birtokomban, meggyőződésem, h aki macbookot vesz, mérési hiba alatt használja windows-zal.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tin #251 üzenetére

    Megpróbálok máshogy fogalmazni, mert nem jött át a lényeg.

    Amikor a 80-as években megjelentek az első mikrogépek senki sem gondolta komolyan, hogy majd a C64, mint konkrét termék fogja megváltoztatni az iparágat. És a C64 nem is változtatta meg, de a mikorgépek, mint koncepció elindítottak egy olyan fejlődési folyamatot, ami idővel a vállalati szektort is fenekestől felforgatta.

    Az apple soc-ba intergrált hardveres gyorsítói is ebből a szempontból érdekesek: előrejeleznek egy folyamatot, amivel az x86 architektúra hosszabb távon nem lesz versenyképes. Nem holnap vagy holnap után, de 5-10-15 éves távlatban.

    Ebből a szempontból halál tök mindegy, hogy jelenleg elég-e a laptopod teljesítménye arra, amire használod. (Nekem is egy dual xeon pc mellett egy 2012-es macbook pro-m van, amit a big sur már nem is támogat, mégsem tervezem lecserélni a következő pár évben, mert mindenre elég, amire nekem kell.) Ahogy anno a mikrogépek esetében, úgy most is a paradigmaváltás a lényeg, ami idővel ki fogja szorítani az x86-ot a piacról függetlenül attól, hogy az AMD hány nanométeren gyárt majd, mert egy soc-ba integrált hardveres gyorsítóval nem tudja felvenni a versenyt egyetlen általános célú cpu sem.
    Hogy az általános célú cpu-kat milyen területekre optimalizált, milyen hardveres gyorsítók fogják kiváltani, na az itt a valódi kérdés. Lehet, hogy lesz n+1 gyártónak n^2 megoldása, lehet hogy letisztul a piac és lesz két-három meghatározó szereplő, ezt nyilván senki sem tudja előre jósolni. De maga a trend változás ettől még nyilvánvaló, mint ahogy az volt a 80-as években is.

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #251 üzenetére

    "Nincs az a szkenario, ahol es majd egy kavehazban uldogelve fogok dolgozni a gepen"
    "A jovo nem a laptop. Itthon van maganhasznalatra ketto, az egyik 4, a masik 6 eves, es kivaloan mukodnek, megis a legtobbszor mindenki a telefonjan olvas, nez YT-ot, illetve ha gepezni akarok, ott az asztali a kenyelmes szekkel, iroasztallal, fejhallgatommal, labtartommal"

    Ugy gondolom pont az ellenkezoje tortenik. Atlag embernek nincs dedikalt asztala szamitogeppel. Van konzolja jatekra, van tabletje vagy "kicsit geekebbnek" laptopja ami nagyon kenyelmes hurcolaszni ki a teraszra, suliba, agyban heverve stb. Telefont azert nezi mindenki mert keznel van, de nagyobb kepernyomeret kenyelmesebb. Ezt latom a mai fiatal generacional.

    "Szerintem ez egy jo irany, ami fejlesztesre sarkallja a tobbieket de..."
    Ebben egyetertek. Majd meglatjuk mi sul ki.

    "a teljesitmeny meg 5 eve eleg mindenre IS"
    Nem lattal meg beakadt Teams, Skype kliens-t megedve 1.5 CPU-t kulon kulon, tovabba egyes weboldalak ugyanmugy megesznek egy CPU magot uresjaratban. En meg takaritok, de az atlag biztos hogy nem veszi eszre hogy a Teams meg par weblap napok ota zabaljak a procit. :D

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák