Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Somatom #2 üzenetére

    Nem értem a "Zs kategóriás" besorolást, akárcsak a teszt kissé negatív, lekicsinylő hangvételét. Én márciusban vettem amazon-ról a 4/64-est Édesanyámnak 67e Ft-ért. Akkor én nem nagyon találtam jobbat a célra.
    És, hogy mi volt ez?
    • Huawei T5 10 leváltása
    • 10"-os kijelző
    • elég RAM és háttértár
    • kis súly
    • minőségi összeszerelés
    • bloatware mentes rendszer

    Atomstabilan működik, jönnek a frissítések, és jó esély van a droid 12-re is (legalábbis voltak ilyen hírek).

    Egyébként 2021 szeptemberi megjelenésű a tablet. Hogy-hogy most került bemutatásra? :F

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz chakram6706 #26 üzenetére

    "S ez nem gamer tab ... "
    Épp erről beszéltem én is. Nem akar mindenki játszani. A rendszer sebességével pedig nincs semmilyen gond (én nem tapasztaltam). Akkor amikor vettem (és amennyiért) nem volt igazán versenytársa (talán a Lenovo-nak volt árban és tudásban közel tablet-je).
    Az, hogy most drága? Lehet. Most mi nem az. Nekem nagyon hiányzott a cikkből igazi konkurens megjelölése (új készülék, a használtakat most hagyjuk), ha a tesztelő szerint ez a cucc nem jó ár/teljesítmény viszonyú.

    #28 Essentials
    " ... PR miatt simán eladják magukat a hazai piacon, vagy csak megtévesztenek embereket ... "
    Szerintem (és mások szerint is, nézz csak szét itt a topic-ban, vagy Androidos tablet topic-ban) pedig épp a teszt félrevezető. Azt sugallja, hogy ez kb. semmire sem jó (mert pl. nem 2022-es és/vagy nem valamilyen felső kategóriás SoC van benne), ill. hogy ennyiért van sokkal (!) jobb. Kérdem én mi?
    Változatlanul állítom, hogy aki nem játszik, hanem "tartalmat fogyaszt" annak ez a gép tökéletesen elég mindenre (is).

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Essentials #34 üzenetére

    Értem amit mondasz, de
    • a gyártói PR mindig (99%) jobbnak hazudja mondja a termékét mint amilyen
    • kamu fizetett "tesztelős oldalak" mindig voltak és lesznek is

    "Pontosan arra jók ezek a tesztek, hogy lerombolják ... "
    Nem kéne semmit sem lerombolni, hanem helyére kéne tenni a dolgokat. Én ezt - ennél a tesztnél - nem éreztem (elég csak a címet elolvasni). Ezzel szemben már az elején azzal kellett volna kezdeni, hogy: barátom, ha te játékra (is) használod a tablet-ed, akkor ez nem a te terméked, ne is olvasd tovább. Mindenki másnak viszont egy olcsó (90e alatt is kapni) és jó alternatíva.

    " ... hanem többek között egy nagyon jó kis gaming pad."
    Épp erről papolok már itt egy ideje. Nagyon sokan nem játszanak, vagy ha igen, akkor nem tablet-en bohóckodnak. Nem vagyunk egyformák! Igenis jó, hogy van "ilyen is", és "olyan is". Bár a telefonoknál is így lenne ... ! :(((

    " ... az alacsony büdzséből gazdálkodó érdeklődő réteget tudja védeni ... "
    Újra leírom: nem érzem a védelmet akkor mikor a teszt azzal kezdődik, hogy idézem: " ... a nyeszlett Helio G80 chippel viszont már gyűjti a viharfellegeket ... "
    Szerinted ez mit mond Átlag Józsinak? Azt, hogy ezt bizony kerülnie kell. Még akkor is, ha Józsefünk csak a facsét tolja, és TiTok-on ugráló barmokat nézegetné.

    " ... hosszabb támogatású ... "
    Ez megint nem a konkrét típus v. márka sajátja (hibája). Sőt! Ennél a modellnél elég jó esély van a 12-es droid-ra. Sajnos nem egy cikk született már - itt is a PH!-n - hogy mennyire gatya a droid-os (és akkor most itt rögtön válasszuk is le az almás termékeket) készülékek support-ja. A Gyártók látványosan sz@rnak rá. Talán most már, a nagyobb, a csúcs-csúcs telefonjaikhoz kezdenek komolyabb támogatást adni. Tablet-ek ... hagyjuk! Szóval a Realme semmivel sem rossz a többinél.

    " ... ár és specifikációs számok alapján választunk az alsóbb szinteken ... "
    Egyetértünk. Én is vettem anno Kínából "noname" tablet-et. Nem is volt épp rossz - leszámítva a gyenge wifi-t - de arra tényleg soha többet nem jött frissítés (hiába nyomkodtam az OTA update-et).

Új hozzászólás Aktív témák