Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rocket

    nagyúr

    Jo lett a teszt, azt hozza ami varhato volt, ami szep eredmeny egy nem highend GPU-tol :)

    "A kártya üresjáratban 507/300 MHz-re csökkenti órajeleit, ez a manőver a 40 nm-es gyártástechnológiával karöltve nagyon jó kombinációnak bizonyult."

    Szerintem a GPU-Z rosszul jelzi a GPU orajelet idleben, referencia kartyakon 157/300 kene legyen a 2D orajel.

    Szerk:

    BIOS-ban 157/300 van az ASUS-nal is, akkor viszont tuti rosszul irta a GPU-Z :)

    [ Szerkesztve ]

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • rocket

    nagyúr

    válasz D.Orion #286 üzenetére

    Nem a DIRT2 miatt dragabb az ASUS (joval olcsobb Sapphire/HIS/Powercolor stb. melle is van DIRT2 kupon), hanem a Tweak program miatt, ugyanez volt anno a HD4890-nel is, 8k-val dragabb volt az ASUS a megjeleneskor mint a tobbi referencia kartya.
    Kulfoldon egyebkent nem dragabb az ASUS Tweak progival meg DIRT2 kuponnal mint a tobbi gyarto, csak nalunk az ASUS forgalmazoja a vicc kategoriat kepviseli arazasban :)

    Neweggen 379.99$ az ASUS csak ugy mint a Sapphire/Powercolor/HIS/Gigabyte/XFX.

    [ Szerkesztve ]

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • rocket

    nagyúr

    válasz priti #360 üzenetére

    "Idén lesz vagy kemény 1 darab dx11-es cucc rá"
    Ha csak nem csuszik jovo evre a DIRT2 akkor 2 DX11-es jatek lesz iden, egyik mar (Battleforge) megjelent, ezen kivul ott az orosz Stalker COP csak ugye Oroszorszagon kivul iden ez nem lesz elerheto, igy ezt nem szamoltam az idei jatekok koze.

    "jobban megéri egy 4870X2 vagy 295, főleg mivel ezek elérhetők használtan, de úgyanúgy több éves garral."

    Szubjektiv, en tuti nem vennek hasonlo teljesitmenyu 2 GPU-s kartyat 1 GPU-s helyett, fogyasztasuk sokkal magasabb mint a HD5870-nek, es lehet regebbi jatekokban gyorsabb a CF/SLI alapu HD4870X2 es a GTX295 (boven jatszhato frameket produkal a HD5870 ebben az esetben), de az ujabb jatekokban sok esetben nem lesz megjeleneskor a CF/SLI tamogatva, vagy igen szereny skalazodassal.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • rocket

    nagyúr

    válasz priti #416 üzenetére

    "Az NV cáfolta ezeket a pletyiket, azt is hogy késne a Fermi meg azt is hogy komoly gondok lennének vele."

    Azt sose fogjak mondani hogy gond van, es jovore jon csak, mert ez egyenlo azzal, hogy sokan nem fognak varni addig mert tudjak 5-6 honap egy teljes ciklus is lehet a szamitastechnikaban, igy inkabb megveszik a mar piacon levo Radeon kartyakat.
    Attol mert egy ceg cafol valamit meg lehet igaz, csak azt mondjak amit abban a pillanatban hallatniuk kell a felhasznalok iranyaba. (befektetoknek hazudtak mar elore a negyedeves eredmenyeik kapcsan, akkor sejtheto a felhasznalok milyen prioriast elvezhetnek a cegnel ilyen eseteknel.)

    Persze szamonkerni nem lehet rajtuk majd mert utolag lehet magyarazni a bizonyitvanyt, hogy mi tenyleg ugy terveztuk iden megjelenik, de aztan problemak akadtak.

    R600 koruli szappanoperara kell csak visszaemlekezni, aki anno figyelt, az megtanult nehany dolgot :)

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

  • rocket

    nagyúr

    válasz Landon #462 üzenetére

    "a driver fejlesztő csapat 3/4ét dobták"

    Ilyen nem tortent, sot hizott azota a Catalyst csapata.

    "nem képes 100%-os drivereket kihozni mert vmi apróság mindig van aminek nem kéne."

    Nekem semmi gondom a driverekkel.

    "+ tegye fel az a kezét aki amióta csak AMD VGA-ja van soha nem félt, hogy omg vajon a következő új game-el nem e lesz vmi driver gebasz..."

    Feltettem a kezem, bar valoszinuleg nem latod :D

    "Na most ezek tudatában szerintem valaki igenis jogosan mondja azt hogy "de a fenébe is az AMD miért nem képes ugyanúgy szemrebbenés nélkül lepénzelni fejlesztőket?"

    Nincs mibol.

    "Miért nem vezet be végre valami ütőképesebb, a fejlesztők számára vonzóbb fizikai feature-t mint a PX"

    Eppen ezen munkalkodnak, csak jo ATi szokas szerint elaludtak a rajtnal.

    "kérdésre a válasz kezdetekben azt hitem, hogy az hogy nincs rá elég jövedelme... na de tudván, hogy ez nem igaz mert oly sokan mondták már, hogy az AMD piac vezető ami igaz is etc. akkor mégis csak kell hogy legyen rá pénze... csak vmiért cseszik ezekre többet költeni."

    DX11 kartyak kozott piacvezeto, sot 100%-os piaci reszesedesuk van :)
    Ezen kivul max. a zsinorban legtobb negyedevet veszteseggel zaro cegek versenyeben piacvezetok.

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Új hozzászólás Aktív témák