Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz raczger #16 üzenetére

    A Mobius nevű cuccra mondják, hogy az egyik legjobb filléres GoPro alternatíva. Közelebbről még nem ismerkedtem meg vele, de sok tesztvideót láttam már. Itt van ez például: [link]

    De az összehasonlítás némileg igazságtalan. Oké, hogy egy mai GoPro simán 400 dollár is lehet, ez meg csak 70 USD (+vám + áfa +szállítás), de sokan csak és kizárólag a képminőséget nézik, az egyéb, sokszor nagyon fontos tulajdonságokat nem.

    A Mobius mellett szól, hogy tényleg közel ugyan olyan minősége van, mint egy GoPro Hero 3 Silvernek, mindezt 68 dolcsiért. De azért felsorolnék pár dolgot amiben gyengébb:

    - A fényerő változásokat nem kezeli olyan finoman, mint a GoPro, egy kissé rondák az átmenetek
    - Jóval hidegebb, kék felé tolódott színhőmérséklete van (ez ízlés kérdése, mélyebbek a kékek, de nem olyan meleg az összhatás, mint a GoPro-nál, ami naplementében és napfelkeltében van igazán elemében)
    - A kezelhetőség közelít a nullához
    - Nincs státusz LCD (felvételi idők, töltöttség jelző, stb)
    - Nulla Wi-Fi, így okostelefonos távvezérlés sincs, amivel sokkal könnyebb beállítani, mint magán a kamerán
    - Kiegészítők száma közel nulla, míg a GoPro-hoz hemzsegnek a klassz kiegészítők, szűrők, tokok, egyebek
    - A GoPro anyagai sokkal jobban szerkeszthetők, a fejlettebb modellek korrekt lassított felvételeket is tudnak, többet ki lehet belőle sajtolni kellő videotechnikai tudással

    Persze aki csak néhány zúzást akar olcsón, de jó minőségben felvenni, annak elég egy ilyen kamera is. Sőt, nekik nem is ajánlott egy GoPro-ra költeni. De azon mindig mosolyognom kell, mikor túlárazott vacaknak hívja mindenki. Persze, de ez olyan, mintha én városi bringás létemre azt mondanám, hogy túlárazott marhaság a tárcsafék, hiszen semmi szükség ilyen felesleges hülyeségekre, ha a V-fék is megállít. :) Csak igényekről van szó, ki mennyit akar (vagy tud) kihozni belőle.

Új hozzászólás Aktív témák