Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz NightGT #18 üzenetére

    Mintha sértődöttségtől vakon pufogtatnál...

    De azért a német gyártásminőség ilyen szintű megnyilvánulásai erősek, és olcsóér is egyre több a jó cucc...

    Főleg, hogy az AC nem német, hanem svájci cég. BTW nekem minőségi gondjaim sose voltak az AC cuccaival...

    És Arctic-os hanyagságok helyett egy ezressel többért tőlük öröm kézbevenni bármit

    Ha már almát akarsz hasonlítani, tedd azt almával: Artic Freezer 34 @ árukereső.

    Ja, hogy nem egy ezres a különbség, hanem inkább három-három és fél ezer forint, vagyis cirka harmadával drágább? Szép is lenne, ha a BQ hűtő rosszabb lenne ennyivel drágábban...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sb

    veterán

    válasz NightGT #18 üzenetére

    Mikor hűtőt kerestem a 2600-raa BQ is felmerült. Egyik tesztben nem szerepelt túl jól, állítólag az Intel kicsit - ha jól emlékszem - homorú kupakjához volt igazítva a felülete. A mezőny végén volt, kivéve ha telenyomták 3x annyi pasztával.
    Ill. AM4-re pl. nem szerelhető fel úgy, hogy hátrafelé fújjon a venti.

    Minőségi cuccokat gyárt a BQ, de élő példa, hogy nem a név alapján kell választani. Mindenhol van jobb-rosszabb modell.

  • mcs

    veterán

    válasz NightGT #23 üzenetére

    Arctic procihűtéssel még nem volt dolgom, de az Accelero termékcsalád kemény dió. :)
    Egy L2 Plus egy régebbi 9600GT-met, és nemrég egy Twin Turbo II hűtötte le klasszul a 3 gigás 1060at. A ventiknek meg se kellett erőltetniük magukat, úgy hűtöttek 60 fokig.
    A be quiet! Pure Rockal nem hoztál rossz példát, mert Intelre tényleg fantasztikus, és alig drágább a tesztalanynál. Minden részlet szépen van megmunkálva rajta, és pokolian egyszerű a szerelése is. Nem hiába pofázzák az ajánlós topikban is. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz NightGT #21 üzenetére

    Konkrétan háromszor adtam nekik esélyt, hogy adjanak egy értelmes cuccot. A legjobb VGA bordájukkal nagyjából sikerült, de azok közül is a közepes méretűvel már nem - bár szerencse, hogy azt csak azért vettem, mert a backplate kellett róla. Egy bordázott, passzív alumínium lapot szerencsére még az Arctic sem tudott elrontani, a többiről hova küldöm a képet.

    Szóval mégiscsak egy sértődöttségtől teljes, a témához ráadásul picit sem passzoló (CPU hűtő tesztnél jössz VGA hűtő problémával... hehh, ez aztán a mérvadó!) saját problémád miatt nyafogsz... :U

    Especiel nekem itthon most két AC hűtőm dolgozik, egy Freezer 13 CO és egy sima Freezer 13. Egy Freezer 64 pedig a szüleimnél megy még mindig, ha jól számolom bő 15 éve. Szóval especiel én azt tudom leírni, hogy a saját tapasztalataim szerint az AC CPU hűtők probléma nélkül, tuningolt procikon is jól teljesítenek. Volt és van más gyártótól is hűtőm, BQ-tól is volt DR, de nekem sokkal hangosabb volt a ventije és magasabb volt a hőmérséklet, mint a 13CO-val, szóval especiel maradt az AC, és használom lassan 7 (hét) éve. A DR dolgozik egy ismerős gépében, ő meg volt elégedve vele. Nach so...

    Ettől még az új AC hűtőktől én se vagyok annyira elájulva, legalábbis a Bionix-os szériájuk tényleg nem az igazi. De ettől még nem lett az AC a szememben rögtön utálat tárgya, csak az adott szériát nem ajánlom senkinek. Ahogy especiel én BQ-t sem ajánlom, mert adott árért kapsz jobbat. Szerintem és a saját tapasztalatom szerint. CPU hűtők terén...

    Szóval az Arctic által képviselt kisipari sufnituning pont Svájcból jön...bocsánat:)

    Hát, ha már magas lóról próbálod osztani az észt, esetleg megpróbálhatnád tényszerűen. Mert az nem nagyon ment eddig...

    árukereso-s link:

    Oké, a cikkben "10 alatt" szerepelt, és legutóbb a 33 esports jött velem szemben...ami viszont már 9.9-10+k, és az ugyanez, csak festve. Meg rajta a búgós Bionix venti. (mérget veszek hogy a cooler maga ugyanaz)

    Szépen körbeírva tehát konkrétan marhaságot írtál le.

    Még mindig ott tartunk, hogy teliszájjal ostorozod az AC-t, és példákat hozol fel. Csak a jelek szerint mindezt AC VGA hűtők tapasztalata alapján teszed AC CPU hűtőkre, ami ugye picit sem releváns, és a felhozott példád finoman szólva sem állja meg a helyét, mivel tárgybeli tévedésekre alapoztad...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sb

    veterán

    válasz NightGT #23 üzenetére

    Hibák mindenhol vannak, ez ilyen.
    10k-s cuccnál is hasonló lesz mint az 5k-snál. Nem ezen múlik ezen az árszinten.
    Jók az AC cuccok szerintem, az accelero anno elég forradalmi volt, kb. az értelmes vga hűtők kezdetének tekinthető.

    Kicsit off de engem spec jobban bosszant amikor megveszel egy 100, lassan 2-300k-s telefont és ugyanúgy hibás lesz. Az sw garantáltan, mert k* bonyolult. De hw-sen is jó eséllyel. És sokszor 5Ft-os cuccokon: egy kis gyenge illesztés, feszülő üveg, besárgulós ragasztó, stb...
    Én ezektől tudnék felrobbanni. 100k-s cuccoknál is... a 2-300k meg már számomra értelmezhetetlen kategória is ilyen szempontból. Épp azt nem látom, hogy mivet tud többet, miért létezik így egyáltalán.
    A minőségre ma már nincs garancia sajnos. Hozzá kell szokni. Részben érthető is, megvannak a kikerülhetetlen okai. Csak nehéz így is elfogadni.

Új hozzászólás Aktív témák