Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz krx21 #32 üzenetére

    A Sony X300 tud 1000 cd/m2-t tokeletes feketevel, bar az nem tv, de gondolom lesz idovel tv is hasonlo tudassal. De mivel a sima tv-k sem tudnak tokeletes feketet altalaban, ezert ez egy nem valos feltetel, ennek ellenere van ennek megfelelo kijelzo. A local dimming termeszetesen mukodik, az mondjuk kerdes, hogy miert akarna valaki csillagos egboltot nezni 1000 cd/m2-es kijelzon, mikor a csillagok nem ilyen fenyesek. Szerintem aki csillagokat akar nezni az vegyen oledet, aki meg ugy altalaban akar hdr filmeket nezni, ellenben nem akar extrem sokat fizetni annak jok lesznek a local dimminges lcd-k.
    Ugy latom nem ertetted meg, hogy a HDR mit jelent, tehat hogy nem kell hozza extra kontraszt, hogy lehessen valamit HDR-nek hivni, mert pl. a hagyomanyos kijelzore tonemappelt kep is a HDR ala tartozik. De nekem mindegy, lehet mondani, hogy csak marketing, es behunyni a szemet az elott, hogy eddig nem csinaltak nagy fenyereju kijelzoket, most meg elkezdtek csinalni. Igen, ertem, hogy szerinted csak a kontraszt szamit, de a valosagban nem.

Új hozzászólás Aktív témák