Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz korcsi #13 üzenetére

    van igazság abban, amit mondasz és modt hirtelen kicsit el is bozonytalanodtam jól emlékszem-e a kondis dologra. az tuti, hogy az rgb kimeneten van 5 volt, de nem tudom egy hdmi valamelyik lábán van-e olyan áramerősség ami kell. ha ilyen megoldás van benne ünnepélyesen visszaszívom a rosszindulatú megjegyzéseimet.

    sajnos ha így is van még mindig a monitor a legkisebb fájdalom, közel van a kapcsoló. ugyanezt nem lehet a többi cuccnál eljátszani, oda valami emp távirányító kéne vagy valami irányított nagyerejű uv-led. de ott meg megint elemről szívjuk a kraftot.

    mostanában egyre többet gondolkodom az egész 12v kérdésen, hiszen komoly előrelépést jelentene a nappaneleknél / szélkerekeknél a konverzió elhagyása. volt egy idő, mikor a gép tápjáról ment a monitor, elméletileg elég kéne legyen sok minden másra is a 12v egyenfesz. az erre állított halogén izzók is mentesek a kompakt fénycsövek egyszínűségének kompromisszumától, az állandó mágneses motorok hatékonyabbak stb...

    kicsit rámozdulna az ipar tuti lehetne mondjuk hűtőszekrény méretben valami környzetkímélő módon újrahasznosítható tárolót alkotni. emlékszem a magasemelő targoncák több tonnás akksiaira, azok se hullottak el pár év alatt pedig naponta volt kisütés - töltés... azt mondjuk nem tudom rendesen visszaforgathatók-e, de otthon nem lenne gond a méret + súly. otthoni távokon szerintem még a 1,5 rézvezeték is oké lenne.

Új hozzászólás Aktív témák