Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csab2

    veterán

    válasz Peak #25 üzenetére

    Köszi az infot!
    Szerinted mennyibe fog fájni az 500GB-os HDD-vel szerelt, 2GB-os modell (BD és TV-tuner nélküli verzió)? Csak egy tipp, ha hivatalos ár még úgy sincs.

    [ Szerkesztve ]

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

  • Peak

    addikt

    válasz Peak #23 üzenetére

    nos hát este meghajtottam HDMI kimeneten a házimozi erősítőt és érdekes dolgokat tapasztaltam. az XBMC szoftverét használtam, de később kipróbálom a Team Mediaportalt is.

    1.) Érdekes módon a DTS HD Master Audio 5.1-es hangsávot furcsán kezelte, mert csak a DTS Core ment ki az erősítőre, tehát az erősítő nem kapta meg a HD MA kiegészítő streamet.
    A hang ettől függetlenül szépen megvolt minden hangfalon, egyedül ugyebár a veszteséges tömörítés ellensúlyozására szolgáló kiegészítés nem jelent meg.

    2.) Aztán a következő a DTS-ES 6.1 audio stream volt, amit az erősítő DTS-ES 6.1 Discrete hangsávnak ismert fel elviekbene helyesen. A hang tökéletes volt, teljes térhatás.

    3.) Következett a DOLBY TrueHD 7.1 hangsáv, amit sajnos nem tudott egyenesen kiküldeni az erősítőnek a rendszer. Hogy ez az XBMC hibája, vagy az AMD hardverére nem vették meg a licenszeket nem tudom.
    Ellenben a lejátszó szépen szétbontotta a 8 csatornát, és Multi-channel PCM streamként küldte el az erősítőnek.

    - Aki esetleg nincs teljesen tisztában, hogy ez miként is működik, egy picit részletezem.
    Két féle képpen mehet ki ebben az esetben a hang a HDMI kábelen a kütyüből.

    a.) A lejátszó szoftver az eredeti nyers audio jelfolyamot egyszerűen minden féle feldolgozás nélkül átpréseli a HDMI kimeneten, hogy majd azt a kábel másik végén egy eszköz feldolgozza belátása szerint. ( ez történt az (1) és (2) esetben ).
    Néha viszont kis probléma léphet föl, lásd (1) esetben, az audio streamből csak az alap DTS Core ment ki, a kiegészítő streamet NEM tolta át az eszköz számomre eddig ismeretlen okból.

    b.) A lejátszó szoftver feldolgozza az audio jelfolyamot, szépen a nyers bitáradatot kikódolja, szépen szétosztja minden csatornára a megfelelő hangot, és így ebben a formában ( Multi-channel PCM ) tolja ki a HDMI-n. Ebben az esetben a fogadó eszköznek ( itt a Harman Kardon AVR-460 ) nem kell már a kikódolással bíbelődni, már csak az a feladata, hogy a csatornákat szépen analóggá alakítva kitegye a megfelelő hangfalakra.

    Természetesen a klasszikus Dolby Digital 5.1, AC3 5.1, AC3 2.0, stereo jelfolyamokkal tökéletesen boldogult.

    Ma remélhetőleg a másik Team Mediaportal lejátszót is ki tudom próbálni.

    Kiegészítő forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_%28sound_system%29

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák