Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz #04430080 #3 üzenetére

    hitelre venni szórakozási cikket?
    ha munkára kéne még megérteném (hisz akkor jó esetben visszatermeli az ember), de szórakozásra (hogy éri ez meg)?

    bár tudom itthon a mobilt is hitelre veszik az emberek (nyújtózkodjunk tovább mint amíg a takaró ér ... jeeee, csak meg ne fagyjunk)...

    Ilyenkor előnyös, hogy nem tanítanak pénzügyi fogalmakat normálisan az iskolákban (simán lehetne rá egy teljes évnyi tananyagot szentelni neki középiskolákban) ... tudom a mérleg másik oldala a "gazdaságpörgetés", de mikor hitelre szórakozik a nép.. az már régen "lufi" ami veszélyes és idővel kipukkan (lásd: USA 2008)

    A kártyák maguk "okék" is lehetnének, de én úgy se ebben az árkategóriában "szemezgetek"... 50K max amit 2-3 évente elköltök videó kártyára (átlagban).. amit tudok azon ársávban "jót" szerezni az lesz ... tavaly ősszel azért lett egy RX470 40k-ért ... most meg már olcsóbban is van ilyen, vagy jobb azonos áron (használtan persze).. de konkurens kártya nem volt akkor használtan ennyiért ami teljesítmény/ár mutatóban a RX470 szintje körül tud.. mostanában nem tudom, nem keresek utódot, nem figyeltem a piacot... (mondjuk mostanság játszani is ha havi 10 órát ha játszok.. az se feltétlen "grafika igényes", így marad egy ideig az RX470)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz AAAgold #18 üzenetére

    tudom miért jó ... csak "szórakoztató eszközre" hacsak tényleg nem 0%-os, akkor eléggé érdekes dolog kiadni így pénzt (a munkaeszköz mint írtam kivétel).. Miért? mert ha összegyűjti 12 hónap múlva lehet már egy jobb újabb generációt tud birtokba venni, de ha megfelel az azonos akkor jó eséllyel olcsóbban veheti meg..

    nem a hitel ellen vagyok, csak a hitel "jó használatát" támogatnám inkább... csak én nem hiszem, hogy ez volna a jó használat (azt lehet tévedek, és valaki aki így veszi meg a videokártyát, tévét, komplett gépet, telefont, ez neki "létszükséglet", mert ez menti meg a súlyos depresszív életviteltől.. bár arra is van más mód...)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák