Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ( V ) #454 üzenetére

    Ez már megbocsáss, de szubjektív kérdés. Mitől "avítt" egy telefon. Nálam egy Nexus 4-est váltott a Oneplus 3T. Ha őszinte akarok lenni, mindennapos használatra az N4 is tökéletes volt. Oké, az iszonyatosan zavart, hogy nem bővíthető a tárhelye, és a 8GB belső tárhely bizony irgalmatlanul kevés, meg hát a kamerája se volt egy csúcs, és persze 1280x720 pixel se sok egy közel 5"-os képernyőre, de kérem, egy 4 éves telefonról beszélünk. Naponta Viber-eztem, fórumoztam, Facebook-oztam, neteztem, 9Gag-eztem rajta, meg persze Waze-val navigáltam és telefonáltam / SMS-eztem rajta. Tökéletesen elvoltam vele.

    A felhasználói élmény elavulása terén egy 2-3 éves felső kategóriás telefon nem avulhat (normális esetben) el. Egy LG G3, Oneplus One, stb. még ma is megállja a helyét, bármilyen feladattal bízod meg. Na most a 3T konkrétan a jelenleg legerősebb Qualcomm SOC-ot és 6GB RAM-ot tud magáénak, plusz 64/128GB belső tárhelyet. Ez még évek múlva is meg ki kell tudjon szolgálni mindent.

    Ami már más lapra tartozik, az az erkölcsi avulás, vagyis talán máshogy megfogalmazva: érzelmi élmény terén meddig nyújtja egy telefon azt, hogy élvezet a birtoklása. Ha valaki úgy véli, hogy a tavalyi modell neki már derogál, és csak a legújabb készülék az, amivel meg lehet jelenni, amit kézbe lehet venni, akkor annak tök mindegy, hogy felhasználói szinten valóban szüksége van-e az újabb telefonra, avagy a "régi" is megfelelne neki amúgy - mert nem racionális alapon fog dönteni, hanem érzelmi alapon.

    Az előbbi esetében biztos, hogy a 3T nem fog elavulni, ahogy kijön a Oneplus 5 (mivel állítólag a 4-est átugorják). Utóbbi esetében természetesen fintorogni fogsz, ha a 3T-t egy 5-ös mellé teszed le az asztalra.

    A kérdésedre így mi nem tudjuk a választ - csak te magad válaszolhatod meg.

    A félreértések elkerülése végett: nem kívánok senki felett pálcát törni, csak a felhasználók közötti különbségre akartam rávilágítani...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák