Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UberMutant

    őstag

    válasz ZolkoW #9441 üzenetére

    1 cella mondjuk 2 amperral táplálható biztonságosan.

    soros kapcsolás esetén az összes cellán folyó áram megegyezik, vagyis 2 A.
    párhuzamos kapcsolás esetén a folyó áram az egyes cellákon folyó áramok összessége 2A x cellák száma. ebben az esetben 2 cella x 2 A az 4 A. tehát 1-1 cellát itt is 2A-rel töltesz, de a tápegységből 4 A-t képes felvenni az így kötött akku.

    tény, hogy nem barmolták szét az akkut és nem fejtették meg az elektronikát, de állításuk szerint a csatlakozótüskék száma arányos az akkut felépítő cellák számával.

    (az a 1000 mA(h?) amit írtál kapacitás féle lehet és nem töltőáram. )

    a QC és a dash módszer közötti lényeges különbség a hőtermelés töltés közben. a magasabb töltőfeszültség (QC esetén max 20V) nagyobb hőt termel, mint a dash megoldás, ahol a feszültség lényegesen kisebb (5V) , itt viszont a nagyobb áram előállításakor keletkező hő a tápegységben keletkezik, de az a mi szempontunkból mindegy, hisz az akku nem melegszik annyira, és nem roncsolja annyira. (+3 Celsius (dash) vs +19C QC )

    [ Szerkesztve ]

  • kano

    nagyúr

    válasz ZolkoW #9441 üzenetére

    Ha cellánkénti vezérlés van, akkor a töltő által leadott 4A-rel simán lehet tölteni a 3 cellát (ami cellánként 1,3A-es töltőáramot jelent). Az 5V pedig adott.
    2 cellára pedig a 4A fele jut ugye.

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Új hozzászólás Aktív témák