Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M107

    addikt

    válasz atti_2010 #10 üzenetére

    :R

    10 év múlva átlag minden új híradástechnikai termék ami piszok drága volt és piszok drága kb ennyi idő alatt lesz tömegek által elfogadható áron, de vannak olyan esetek is amikor 5-6 év .

    Példa : Az első plazmatelevíziót a Pioneer mutatta be 1997-ben. és most az utóbbi 1-2-3 évben lett emberi az ára.

    Ha 2012 vel számolunk, akkor jó 15 év a megjelenéstől, ha 2009 -el, akkor 12 év, innen látszik hogy a sacc 10 év is kevés volt.

    "

    A televíziózás története — Presentation Transcript

    1. A televíziózás története és jövője Készítette: Gulyás TamásInformatikus-könyvtáros szak II. évfolyamMédiumismeret II. Dr. Forgó Sándor

    2. A televízió története1884. Németország, Paul Nipkow (Nipkow tárcsa)

    3. 1897. Németország, Karl Ferdinand Braun (katódsugárcső)

    4. A televízió története1928. Mihály Dénes - Telechor1923. Vladimir Zworkyn – Ikonoszkóp1925. Zvorykin bejegyzi a színes tv szabadalmát.

    5. A televízió története1926. Tihanyi Kálmán – Elektronikus televízió 1929. képrádióBaird mechanikus televíziója

    6. A televízió története1931. Manfred von Ardenne – Teljesen elektronikus képátvitel1935. Berlin - Első rendszeres, csak elektronikus tévéadások1936. Közvetítés a berlini olimpiáról1937. Anglia - Beindul a Marconi-rendszerű adás1938. New-York- Képek sugárzása az Empire State Building tetejéről1939. New York-i világkiállításon az NBC zárt láncú műsora1948. John Walson - Koaxiális kábellel kollektív antennát készít1949. Színes tv az RCA gyártól az USA-ban1949. NTSC (National TV System Committee) kidolgozza a színestévé- szabványt.1957. Magyarország – Az MTV hivatalosan is megkezdi adását1962. Telstar-1: az első tévéközvetítés az USA és Európa között.

    7. A televízió története1965. Képek a Marsról1969. A Holdra szállás élőben1972. Az első fizetős kábeltévé, az HBO indulása.1980. Elindul a CNN amerikai hírcsatorna.1984 körül - Sony hordozható tv: Watchman.1987. Az Egyesült Államokban a háztatások fele kábeltévé hálózatokhoz van csatlakoztatva.1988. Kábeltévé Székesfehérváron műholdas műsorokkal.1991. A CNNélőben közvetít az Öböl-háborúról.1993. Az amerikai háztartások 98 %-ban van tévé.1995. A Sony bemutatja lapos TV-készüléket.1992. A Duna TV 1992. december 24-én kezdi meg rendszeres adását az Eutelsat II. F3 műholdján.1996. A Sony web-tv-je.

    8. A televízió története1990-es évek - Plasma tv, az óriási, lapos képcsövű tv-k megjelenése.1997. Az MTV 2 adása műholdra kerül. Elindulnak a magyar országos kereskedelmi tévéadások, RTL Klub és TV2.1999. A digitális műholdas vétel elterjed (BSkyB) Nagy-Britanniában.1999. Az első DVB-T, digitális földi tévéadás Budapesten.

    "

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz elefant #18 üzenetére

    :R

    Ez igaz, de a vásárlói értékesítés a Pioneer nevéhez kötődik 1997-ben.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz torma1981 #19 üzenetére

    :R

    Ha sok pénzed van akkor megveheted az első fecskéket ami ugye kiforratlanok, és az áruk is majd szépen mélyrepülésbe megy át hónapokkal később.

    De sajnos manapság semmit nem nevezhetünk tartós fogyasztási cikknek egyes helyzetekben ciki neked már 2 éves a plazmád elavult nincs rá pénzed lúzer vagy csak az új csak az jó :C :C :C

    Hogy egy termék a piacon legalább kiforrott legyen, régen de most is, 1-1.5 kell. persze ez csak akkor igaz ha nem szenvedsz feltűnési viszketegségben és nem kel már 2 hónap múlva megint a legújabb, hanem a kiforrott termékere hajazol. és használod legalább 5-6 évig pl egy plazma vagy led-lcd estén.

    UI : Alap Samu lcd tv-m nem ledes, 4 éves most igaz 32" 12 M2 szobában elég anno 99000 Ft vettem.
    Szép képe van, amúgy sem vágyom, hiper google-s facebookos netes tv-kre, de ha majd 3 év múlva csak az lesz a piacon akkor majd megveszem de abból is az alapot, vagy felette egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz GIJoe #13 üzenetére

    :R

    Szívesen megnézném én is, bár én azt a 80 ropit az asszonypajtásra költöttem volna + egykét felejthetetlen estét szereztem volna neki + magamnak (ezt értsd te és ő-ben kettőtökre gondoltam).

    a Ces meg videón meg hírben itt a ph elolvastam volna még az asszony zuhizik, vagy épp masszáson van :U :B

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz djculture #25 üzenetére

    :R

    Ők mármint a gazdagok, itt Magyarországon huh 20 év is eltelik vagy még több ilyen gazdasági helyzetben, bár nem jobb sokkal a helyzet az EU-ban sem.

    Alacsony fizetés töködet is kidolgozod persze ha van munkád hitelt meg az is hülye aki felvesz ilyenekre, hogy frenkiz hogy nekem Oledem van otthon akár töb is életed végéig fizeted utána a hitelt, s az első fecskék ára 5-6 hónap múlva mélyrepülésben leszenek, a feleződnek stb stb magas kamatok.

    Már a vérnyomásom is felment, de nem szégyellem mert hazafi vagyok de sajnos ez Magyarország, 2012-ben.
    A béka segg alján, és még lesz lejjebb.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    :R

    Szenved a Panasonic is újabb elbocsájtások :( :( :(

    így a büdös életbe nem lesz fel lendülés, csak a kőgazdagok frenkizhetnek hogy nekem van lesz Oled 4K tv-m

    Nincs felvásárló piac aki mást állít az nincs tisztába a gazdasági körülményekkel.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Új hozzászólás Aktív témák