Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaiotEch

    nagyúr

    Érdekes egy téma. Végigolvastam mindenkinek az álláspontját, és azt gondolom a gondolatokat mixelve kéne tálalni. Talán Patice nagyon jól tudja kezelni(bár jó lenne a google helyett valami olyan, ami kevésbé gyűjt rólunk mindenféle információt). Nekem nincs még gyerkőc(bár korban már ott vagyok), de én is elgondolkodtam, hogy hogyan is oldanám meg, ha lenne. nemlehet szülészetes részén fogtam kicsit a fejemet. Sajnos nagyon sok minden van, amit nem tanítanak meg nekünk gyerekkorban(pl ott a helyesírás, hiába tanítják, rengetegen alap szavakat nem tudnak leírni, és ha szólsz nekik, megy az anyázás), mert vagy nem vagyunk rá fogékonyak, vagy abszolute nem érdekel, vagy épp a szülőt sem érdekli, vagy nem tud úgy vele foglalkozni, vagy átadni. Ismerek olyan felnőttet, akinek ha bármit mondasz, akár finoman, akár durván, próbálnád tanítani egyszerűen megsértődik. Valószínűleg pl a szülei ezért nem is tanítottak meg jópár dolgot.

    Kell a lexikális tudás is, kell az, hogy tudd hol és hogyan keress, ha valamit nem tudsz. Azt gondolom, hogy mindent a normális módon kéne kezelni, de ez sajnos nagyon nehéz, mert nagyon nem vagyunk egyformák. A törvényeket, szabályokat meg 90%-ban azok hozzák, akik nincsenek benne abba a napi körforgásba. Pl egy cégnél is, nem mindig a vezetővel kell csak megbeszélni a dolgot, hanem a dolgozóval, aki csinálja, hogy mit és miért, hol rontja el.

    Nagyon elkanyarodtam a témától, de sajnos nagyon átível mindenen. 1/4 részben érzem magamat boomernek(pedig nem akkor születtem :D), nem szeretem én sem a túl nagy változásokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák