Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz pigster #57 üzenetére

    "legalábbis azt mondták, hogy olyan helyen, ahol egy lámpát két kapcsoló is kapcsolhat (pl. folyosó egyik és másik végén) ott nem lehet fényerőszabályozós kapcsoló."
    Persze, mivel a hagyományos alternatív kapcsoláshoz két váltóérintkezős kapcsoló kell: [link].
    "Ugyanezt (szintén csak valahol) hallottam - mármint, hogy nem lehet / szabad fényerőszabályozós kapcsolóval használni - az ún energiatakarékos izzókról."
    Nem feltétlenül igaz: kompakt fénycső és foglalattal ellátott ledes lámpa is létezik olyan kivitelben, amelyik kifejezetten dimmelhető. Ilyen kompakt fénycsövet meglehetősen ritkán lehetett / lehet kapni, de én is szereztem (igaz, a német eBay-ről), létezik. Led esetében már sokkal gyakoribb eset, hogy dimmelhető, és ha támogatja ezt, akkor rá is írják.
    Maga a dimmer viszont problémás, ma sem egyszerű olyan dimmert szerezni, amelyik kisebb teljesítményű fogyasztót is el tud látni (az említett Kontakta adatlapja szerint minimum 75W kell neki, a két darab 24W-os kompakt fénycső már időnként vibrált rajta, egy darabot meg egyszerűen nem kapcsolt be), és a régi házgyári panelben kialakított dobozba is be lehet szerelni, körmös rögzítéssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák