Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #65675776 #4 üzenetére

    Épp ezt akartam írni. Mintha kicsit fordítva ülnének a lovon.

    Csak átfutottam a cikket így 3-4 sarokpontot lőttem be:
    - Ránézek a kész konfigos képre, ez kívül nagy belül kicsi.
    - Ára: 40k.
    - Kívülről ronda - ez szubjektív nyilván.
    - Ja, de világít az alja! Minden előző pont megbocsátva! :D

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Na, ez egy jó kép annak demonstrálására, hogy mennyit fejlődött a PC-s világ az évek alatt! A Stackerben ott tároltuk az üres levegőt a konfig körül, volt egy regiment 5,25-ös helyünk és ott rondított a fix kábeles táp meg az IDE kötegek. Mára ugyanakkora térben nulla 5,25-ös, a moduláris táp is el van rejtve, a SATA kábelezés teljesen más dimenzió, és gyári tétel egy-két bazi nagy radiátor beépítése.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Tengo

    aktív tag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Megértem amit mutatni akarsz. Ennél a háznál a dizájn kedvéért feladtak valamennyit a praktikumból, de szerintem az egyensúlyt megtartották, ennyi még belefér. Nem az a ház amiből minden nap kibe szerelnek triplaradis custom vízhűtéses gépeket percek alatt, de még jól szerelhető szerintem.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #65675776 #35 üzenetére

    Egyetlen egy dolgot felejtettel el: Ez egy sima miditorony, meg ha nagy is. a Stacker810 es a Dragon mindketto full tower. Sot, design fokuszalt miditorony, hazon belul ott a H230/H440.

    NZXTnel hazon belul a 630/h630/810/820 full tower. Mindegyik korbefutja featureok es szerelhetoseg tekinteteben a Stackert. Stackerem nem volt, de a szellemi utod Cosmos S van itthon, eg es fold a kulonbseg egy 2008as es egy 2013 utani nagytorony kozott. Pedig a Cosmos javitotta a Stacker csomo problemajat, pl az oldallap full idiota ventielhelyezeset, a felso 80as ventit (minek?) vagy a tenyt, hogy hiaba fer el felul egy monsta radi, ha elotte meg kell vagni a hazat. Namost szerintem Te is tudod, hogy mennyire nehez _szepen_ megcsinalni a modositasokat. a Hardverapron van eleg elrettento pelda.

    A Dragonrol / Bravorol meg egy ido utan mindenki tudta, hogy rezonalt a vinyoktol, meg a keresztmerevitotol kb nem fertek el az ertelmesebb toronyhutok (TRUE). Persze, irdatlanul masszivak voltak meg irodai szervernek tokeletesek, csak nem a nagyszobaba. Bar barati korben egyet sikeresen eldugtunk a kanape moge 2008ban, de az a gep reszben le volt vizezve.

    A Stacker vinyotarto rekeszet ismerem a Cosmos Sbol, nem lehet a vinyokat rogziteni az egesz rekesz kiszerelese nelkul, ami tetejeben az elvalasztas / gumirozas miatt (ami egyebkent jo otlet) baromi maceras.

    Tetejeben a Dragon mai szemmel nagyon rosszul szellozik es a Stacker a felig nyitott oldallapjaval se tulzottan atgondolt megoldas.

    Maguk idejen tenyleg nagyon jo hazak voltak, de eljart felettuk az ido. A Cosmoshoz kepest a 630ban kb felere csokkent a bekoltozesi idom, pedig a maga idejeben a Cosmos szerelhetoseg tekinteteben csucs volt, a Stackerhez kepest pedig az a haz ket generacioval fiatalabb es modernebb (kozben volt a Stacker 830/832). Viszont a gyakorlatban a Cosmost is egy Fractal R5 kb mar minden tekintetben ver, a szalcsiszolt oldallapok es a fules-labas kinezet kivetelevel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    Letisztultság szempontból jobb ez a megoldás. Szebben meg lesz oldható a kábelezés.

    Dragonnál ott voltak a korai 965 chipsetes lapok a lap szélére tolt sockettel, ott azért volt baj. Vinyóknál azért én látok némi különbséget aközött, hogy le kell venni a jobb oldallapot és aközött, hogy le kell bontani a ház elején az 5.25ös takarókat, kiemelni az egész 5.25ös helyre beépített tartót (előről, hátra nem jön ki a bővítők miatt), egyenként becsavarni a 3.5ös vinyókat nem éppen felhasználóbarát kis lyukakon keresztül, majd visszaügyeskedni az egész tartót, végül pedig visszakötni az összes vinyót.

    Backplane házban van, de jellemzően 300USD MSRP fölött, mert drága. Pl a Cosmos 2ben és pár LianLiben van ilyen opció.

    Szürke festetlen szálcsiszolt alu szerintem lehet szép, ld Stacker 830SE.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák