Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Mozsa #13 üzenetére

    A béta driver azt jelenti, hogy a Microsoft nem írja alá. Nem láttam még a terméket és hivatalos teszt sincs, így nem akarok véleményt alkotni, de van már infó róla. [link] , [link] - nem tudom, hogy ki ez (sose láttam korábban az SA-n), de nem mond sok jót. Mivel nem hivatalos, így én tárgytalannak tekintettem (és nehezen is hiszem el, hogy ennyire rossz a rendszer), de ha igaz amit ír, akkor komoly gond van, és ilyen gondokért az MS nyilván nem adhat aláírást. Ő amúgy azt mondja, hogy a Tungsten írta a driverét, lehetséges, hogy azt amit használ ők írták, de én úgy tudom, hogy a végleges már gyári lesz (ez némi ellentét, de inkább OEM-es forrásnak hiszek).
    Egyelőre a CPU-World infói eléggé megalapozottnak tűnnek, és ha a mostani bétát alá lehetne íratni, akkor már megtették volna, de úgy néz ki, hogy novemberig nem lehetséges a hitelesítés.

    A Hotfix nem béta. Az AMD-nek több típusa van a drivernél. Van a béta, ami általában Developer Preview néven fut. Ez egy nulla tesztelésen átesett csomag, amit csak zárt ftp-ről lehet elérni. Van a Preview csomag, ami a usereknek szól, és az AMD ezeket adja le az MS-nek WHQL-re, esetleg pár dologgal kiegészítik, de bázisverzió általában nem változik. Elméletben ezek is béták még. A WHQL tiszta sor, hogy végleges aláírt driver, míg a hotfix egy olyan driver, amiben a WHQL-hez képest csak a fixálás volt a cél, vagyis biztosított, hogy újra átmenne a WHQL teszten, hiszen a báziskód nem változott.
    Az utóbbi időben azonban már nagyon kevés hotfix van. Ez azért van, mert az AMD a CAP frissítést is bevezette. Ezzel nem kell a drivert újra kiadni, hanem elég egy CAP, amit csak fel kell telepíteni, és kész.

    A béta driver amúgy nem baj. Szokás az AMD-nél és az NV-nél is. Most is a két legfrissebb usereknek kínált driver béta, de ezeket nem kötelező telepíteni, mert van mellettük WHQL. A Cedar Trail esetében nincs WHQL opció. Ezért nincs még mobil vagy asztali gép a platformra, mert WHQL driver nélkül nem lehet Windowst előtelepíteni. Az tök mindegy, hogy utána hány béta driver lesz, egy WHQL driver kell. Ezzel kell az előtelepített rendszert eladni. Aztán otthon azt telepít a user, amit akar.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák