Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #35 üzenetére

    Csak azért, mert most divat, hogy fekete egy ház belseje, még nem lesz csak az a ház jó, amelyik feketére van festve. A divat meg azoknak való, akiknek nincs saját véleménye. Akiknek meg kell mondani, hogy mi a jó, függetlenül a saját igényeiktől.

    Akarni kell. Nekem még nem okozott gondot. Emellett az eredeti vinyókeretek egyben kiszedhetőek a Dragonból, mindössze 1-2 kézmozdulat. Nem igazán bonyolít meg semmit. Arról nem is beszélve, hogy ha egy előlappal együtt ~450mm mély házban ezt meg lehetett oldani, akkor a ma szokásos, akár >500mm mély házakban miért okoz problémát? Főleg, hogy a Dragon vinyókeretének az elejébe még egy 80mm-es ventilátornak a tartója is bennevan, ami további 30mm-rel tolja a vinyókat a lap felé. Mégsem volt emiatt problémám soha.

    Az SSD nem generál vibrációt. Ergo félig meddig mindegy hova és hogyan rögzíted. Akár egy csavarral is megoldható, stabilan. És miért SSD tartó? Mobilvinyót már nem is lehet szerelni bele?

    Ergo egyetértesz abban, hogy elsősorban csak arra jó a kivagdalt porttakaró, hogy azon még több por kerüljön be a házba. Mert ugye ezeken lényegében soha nincs porszűrő. Amennyi levegőt egyébként azon keresztül be tud szívni, az statisztikai szempontból is elhanyagolható.

    Corsair ventilátorait inkább ne erőltessük. Eleve nem látok megszégyenítést, mert kb pont ugyan azt hozza, mint a többi említett ventilátor. Ráadásul nincs leírva, hogyan is teszteltél, így ez a szememben nem teszt. A Corsair ventilátorai egyébként bordára szerelve még a SWiF2-knél is rosszabbul teljesítenek. Mondjuk most házakról van szó, ergo ez annyira nem releváns.

    Ne súgd meg, mert leírtam: nincs szükségem előlapi ki és bemenetekre. Ergo a szempontomból lényegtelen, hogy van-e rajta.

    Se nem rossz, se nem jó. Ez csak információ. Nekem teljesen megfelel így is, mert rendesen meg tudom oldani a ház szellőzését. Két 80-as és a 92-es hely még így sincs használatban.

    Akkor mondhatom azt, hogy engem meg teljesen hidegenhagy a véleményed. ÉS az is, hogy az igazság egyedüli birtokosának tartod magad, ebben a szerepkörben tetszelegsz.

    Teljesen irreleváns, hogy egy ház mikor készült. Ha az alapvető konstrukció jó, márpedig a Dragon az jó konstrukció, akkor ma is jó. A magyarázatod sazép és jó, tényleg a mai kínálatot kell tesztelni. Ettől függetlenül mg továbbra sem látom értelmét, hogy lecseréljem a mostani házam, mert semmi érdemi előrelépést nem jelentene.

    A vinyókeret ára az utóbbi 2-3 évben szállt el ennyire. Nekem öt éve 3k-ba került. Igen, rosszul emlékeztem, valóban nem 1500HUF volt. De messze nem 7,4k. Igazából nem tudom mitől ment fel ennyire az ára. A linked egyébként nem jó.

    Nézem a Z9 Plus teszted, abban egy darab hasonló vinyókeretet nem említettél. A 2,5-es meghajtók rögzítőkerete meg pont azt a jelenséget mutatja, amit Te a Dragon-nak felróttál, miközben láthatóan nem is ismered az a házat. Emellett a Z9 egy darab sajtolt lemezdarabját ne hasonlítsuk össze a CM vinyókeretével. Sem használhatságra, sem bekerülési költségre, se minőségre (plusz ugye kapásból van benne egy 120-as ventilátor is, mármint a CM-ben). Egyébként az a lemezdarab semmilyen gumis csillapítást nem tartalmaz, ergo a szempontjaid értelmében semmirevaló, elavult. Azt meg nem árt tudni, hogy ez a keret eredetileg a Stacker-hez készült, maihez adnak is egy darabot kapásból... Persze tudom, a Stacker is elavult, őskövület. Közben meg nagyon nem az. Már csak azért sem, mert egy ház nem avul el.

Új hozzászólás Aktív témák