Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95561216

    törölt tag

    válasz ZooLee #277 üzenetére

    Ahh, az az ócska F-22-es műanyagból van, bezzeg a MiG, az fémből van ;]

  • Shadowfax

    addikt

    válasz ZooLee #277 üzenetére

    Most is az a csúcs. Azt aztán nem mondhatod, hogy nincs benne fantázia. Egyéb gyártók hasábjainál biztos jobb. Nem gondolod, hogy ahhoz kell inkább fantázia, hogy hajlított vonalakba rakják bele a gépet, mint egy téglatestbe?
    Ahhoz kell fantázia, hogy minden dezign-elem a funkcióknak legyen alárendelve, s egy ennyire vékony házba beleférjenek a napi munkához és szórakozáshoz szükséges dolgok is, mindez korszerű hűtéssel ellátva.

    Nem hiszem, hogy kevéssé lenne érzékeny, mint az Air fém háza...
    Újrahasznosított alumínium.

    Még mindig nem érted. Nem az az érdekes, karcolódik-e (ez is, de ez esztétikai kérdés), hanem az, ha véletlenül nekiütöd valaminek, vagy a gyereked lerántja, akkor azonnal darabjaira hull-e, vagy azért egyben marad (mert az elég gáz, ha mondjuk a vinyó úgy sérül, hogy azt már az életben nem lehet használni és elvesznek a fontos adataid). Egy notebooknak strapabírónak kell lennie, mert hurcolászod, nekiütöd véletlenül valaminek, bármi megtörténhet, még akkor is, ha NAGYON vigyázol rá.
    Nem vagyok abban biztos, hogy az Air megállná a helyét ebben a tekintetben.

  • Sipi

    addikt

    válasz ZooLee #277 üzenetére

    Könyörgöm, nézd is már meg egyszer, miféle tégláról beszélsz... Már a T4x sem igazán klasszikus B10-es falazótégla, a T6x pedig rohadt messze áll tőle.

    A műanyagról alkotott szarkasztikus véleményed pedig tökéletes, de jobb, ha tudod, hogy ez a műanyag nem az a biliműanyag, amiből a Macbookot fröccsöntik. Repülőgépeknél alkalmaznak hasonlót.
    Egyébként pedig nem hinni kell, hanem próbálni. Lehet, hogy ugyanúgy meg tudod karcolni (amit kétlek), de ne próbáld megmagyarázni, hogy egy tükörpolírozott, csillogó alufelületen kevésbé látszik a karc, mint egy eleve kissé durvább, fekete "műanyagon".

    Imádom, hogy ha pár Apple-bfan megjelenik valahol, azonnal a ThinkPadeket kezdik ócsárolni. Mi lenne, ha pl. az Acernek esnétek neki? Mert soha, egyetlen Apple-fan fórumon nem láttam még ilyet. Jaaaa, hogy az nem egy kategória az Apple gépeivel... Ha ócsárlásra méltó ellenfél, akkor annyira szar csak nem lehet, különben a tizensok egyéb gyártóval jönnétek.
    Állandóan előjön a tégla-dizájn. Ezt valószínűleg még kora gyerekkorból szedhettétek össze, kezdésnek javaslom a ThinkWikit, végig lehet követni, hogyan változott a forma az évek során. És hol tart most. Aki egy mai TP-re téglát mond, hazudik vagy Apple-fan. :)

    Imádom, hogy eredetileg onnan indult a topik, hogy egyik Apple-fan elkezdte magyarázni, az Air azért a LEG, mert a mérnöki alkotás csúcsa, ráadásul a gyönyörűség csúcsa is egyben (ami mindenki szerint szubjektív, kivée az Apple-fanokat, mert egy Apple-termék csak gyönyörű lehet).

    Próbáltam fényképekkel, érvekkel elmagyarázni, hogy miért nem az:
    - nem sokkal kisebb az alaplapja, mint az várható lenne egy mai gépnél
    - azért ilyen "kicsi", mert az égvilágon semmi periféria nincs rajta
    - az összeszerelés egyszerűen gány, nincs megtervezve (csavar-mizéria)

    Kár volt, elég sokat tököltem a szétszedéssel, fényképezéssel, írással, de csak azért, hogy újabb gúnyos megjegyzéseket kapjak.

    Jött még terelés a billentyűzetről: hiszen az Airnél az asztali billentyűk távolságát oldották meg, az egyedül üdvözítő gépelési lehetőséget. Erre ellenpéldaként mutatva egy majdnem vízszintesen fényképezett, csillogó ThinkPadet, amin semmi nem látszik, nemhogy a billentyűzete, ami állítólag katasztrofálisan összezsúfolt. (Valaki tán azt is elkezdte magyarázni, hogy milyen gáz a rajta lévő összenyomott billentyűk sora, de utóbb talán ránézett egy fényképre, és rájött, hogy hülyeséget beszél.)
    Természetesen kimaradt pár apró tény, pl. hogy a TP-k billentyűi sem érnek össze, mint ahogy semmiféle normális laptop-billentyűzeten nem érnek össze a billentyűk, hiszen trapezoid alakúak, lent vastag, fent keskeny.

    Innentől már természetesnek találom, hogy az aktuális Apple-fan átsiklik mindezek felett, hiszen csak tények, fényképek vannak felsorolva, nem marketing-fotosoppolt alkotások.

    És persze előjönnek a végső érvek, a "nincs benne fantázia féltégla" (ami szimplán nem igaz, tessék wikizni vagy kézbe venni egy mai darabot), a szarfos műanyagház (ez sem igaz, minden hozzáértő tudja, vagy egyes repülők is szarfosból épülnek), a "fél évszázada egyforma kialakítás" (ez sem igaz, goto ThinkWiki).

    Aztán valahol megint csak elsikkad az eredeti kérdés: ugyan, mi a hóhértól áttörő mérnöki újítás, az evolúció csúcsa egy olyan laptop, ami attól vékony, hogy SEMMIT nem tettek bele, amitől vastag lehetne? Minden más "konkurrens" azért vastag, mert annak a rohadt Ethernet-csatlakozónak fix a magassága, ésatöbbi.

    Elsikkad az is (mert direkt nem feleltek rá, vagy gúnyolódva tereltek), hogy mi a frászt kezd az ember a vékonyságával, ha egyszer kibaszott nagy? Mi, földi, non-Apple halandók, 3 dimenzióban mozgunk. Attól, hogy nincs vastagsága, még a két másik dimenziót be kell tuszkolni a táskába...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák