Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Misály #1884 üzenetére

    azért (lehet) hátrány, mert egyrészt ez lesz a fő funkciója a talafonnal (key feature, selling feature), így erre gyúrnak, a többit meg leszarják (lásd mondjuk a böngésző, stb). tehát ha nekem egyáltalán nem fontos a kamera, de ezért a gyártó elhanyagolja a többi részét a telefonnak, ami meg fontos lenne, akkor az nekem baj. a másik, hogy lehet jó fényképező benne, de ugyanekkora CCD-n egy 3 vagy 5mpx még jobb lenne. az elé tett "optika" amúgy sem tud leképezni rendesen ekkora felbontást (és amíg ki nem találnak valami kvantumfénygörbítő megoldást, addig ez nem is nagyon fog változni, ilyenek a fizika törvényei), tehát attól, hogy 12 mpx még nem fog lényegesen jobb képet csinálni, mintha 3 vagy 5 lenne**, csak szoftveresen lehet vele trükközni, hogy úgy tűnjön. viszont mivel 12mpx, ezért eleve többet fog érni a piacon (=drágább lesz), meg nehezebb is előálítani, mint egy alacsonyabb felbontású érzékelőt.

    a fémház tényleg ízlés kérdése, én például utálom a rideg, hideg tapintását, főleg télen. viszont itt ugye cserélhetetlenné teszi az akkumlátort, ami már lehet hátrány (én például szoktam második akksit vinni magammal, mert egyszerűbb három mozdulattal kicserélni, mint azon sírni, hogy lemerül egy nap alatt).

    ** a kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg optikusát vagy fényképészét!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák