Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #531 üzenetére

    Ha jól értem, akkor a megjelölt két speciális felhasználásra ((1) olyan készülék, amire várhatóan lesznek frissítések, (2) drágább anyagokból készült igényesen összerakott készülék) nincs konkrét javaslatod.

    Az általánosságban felsorolt készülékek közül megnéztem találomra egyet, a Samsung-ot (mert nekem most az van, illetve van tőlük egy médialejátszóm, amit szeretek). A J3 (2017)-ről én azt látom, hogy 5000 forinttal tényleg olcsóbb (edigital), de csak öt hüvelykes a kijelző, nincs Gorilla Glass(?), nincs benne ujjlenyomat olvasó, iránytű és automata fényerő állítás. A processzora lassabb a Snap. 430-nál. Viszont csak 7.0-s Android van rajta, és a J sorozat nem azt jelenti, hogy kb. ez is marad? (A korábbi évjáratok nem kaptak frissítést, a J3-nál a Notebookcheck-en 2 hónapos biztonsági frissítést találtak.) Nekem ez így papíron nem annyira meggyőző...

    (#532) no more A Nokia 5 ígéretek szerint 2 évig kap frissítéseket, többek között megkapja az O és P androidot. Ezt egyelőre elhiszem nekik. (Mivel ez az egyik selling point, nem kizárt, hogy betartják.) Ha jól tudom, akkor az A3 alig pár hete kapta meg a 7.0-t - nem tudom megkapja-e a 8-at, de ha igen, az nem mostanában lesz... (A két korábbi évjárat 4.4.4-ről 6.01-re illetve 5.1.1-ről 7.0-ra jutott, ami viszont biztató.)

    A fura színek azt jelentik, hogy mintha a kék, piros és zöld színeknek egymáshoz képest megváltozott az erőssége(?) és emiatt a mintha el lenne színeződve az egész. Ráadásul nem homogén eloszlásban, azaz pl. a képernyő egyik felén kékesebb minden, mint a másikon. (De felőlem ez lehet képernyőhiba is, eltelt 6 év, a mostani kijelzők lehetnek jobbak. Mindenesetre nálam mostanában nem szempont az amoled kijelző. És ez a jelenlegi 4.65-ös nekem már pici, így a Galaxy A5 lehetne az igazi alternatíva, csak az már másik ársáv.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák