Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    "aztán csak állnak min f... a lakodalomban, ahelyett hogy gondoskodnának róla hogy bekerüljön notebookokba is"

    De talán nem könnyű arról gondoskodni, vagy akár gyakorlatilag lehetetlen rövid távon. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem gondolkodtak el a lehetőségen ott emberek, akik ezeket közelről látják, ellenben velünk, akiknek lövése sincs. Ez is, hogy miért nem perelnek. Nem tudom, de nem nehéz elképzelni, hogy eléggé esélytelen azt bizonyítani, hogy X gyártó azért csinált olyan konifigokat amiket, mert, csak tippre, volt annyi esze, hogy magától tudja, hogy nem biztos, hogy olyan jó ajánlatokat fog kapni a jövőben az Inteltől, ha hűtlenkedik.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Értem az álláspontod, addig a pontig igazad is van, hogy mint vásárló - tól-ig - nem kell, hogy érdekeljen miért nem sikerült az iparnak, neked tetsző notit legyártani AMD processzorral.

    De, némi nemű (ön)ellentmondás sejlik fel, ha próbálom értelmezni a mondandód. Mert akár etikailag, akár "anyagi erőforrásokból épített kapcsolatok" mennyisége terén különbözne a két cég, akkor is egyértelmű a konzekvenciaként állítod fel, hogy az AMD az Intel-től eltérő, "gyenge értékesítéshez való hozzá állásával" okozza a bajt.
    Ha mint valódi vásárló tényleg nem érdekelne, hogy mi van a háttérben, akkor hogy lennél 100%-os bizonyosságú abban, hogy mik adják a különbséget egyik cég sikeressége és a másik sikertelensége között. ?!
    Illetve, ha mégis tudod, hogy mi van a dolog háttérben, mert mondjuk a "pénzel való önmegsegítés" hiányára, mint a bajt kiváltó okra rámutattál - közben némi naivitást színlelve - miként válhat ez a másik fék által követendő piaci magatartássá, vagy ami még jobb, miért lesz a konkurencia erényeként kiemelve ?!

    Ne haragudj, de ez az egész, szerintem nem mutat túl egy szimpla tollkordáson. ;)

Új hozzászólás Aktív témák