Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz vinibali #38 üzenetére

    Akkor még mindig nem értitek. A GlobalFoundries -nak van egy maximális kapacitása, már ha a gyártósorokat nézem. A LIano az alacsony kihozatali aránya miatt, és azért, mert óriási a piaci igény a lapkára amit ki kell elégíteni, kénytelenek plusz gyártósorokat felhasználni. Ez az alacsony prioritást élvező Bulldozer issza meg, mert így még kevesebb gyártósoron történhet az előállítása. Így se adtak a lapkának nagy erőforrásokat, pont az Interlagos miatt, mivel a szerverpiacon sorban állnak érte.

    Egyébként nem tépem tovább a számat, a cikkben is le van írva. Én vettem a fáradtságot, és elolvastam.

    "Ez persze a teljes termékskálára rányomja a bélyeget, ugyanis a Llano APU-ból lehetőség szerint óriási mennyiséget kell gyártani, hogy az eredeti elképzelések valamilyen szinten tarthatóak legyenek, így viszont a Bulldozer architektúrára épülő processzoroknak jóval kevesebb gyártósor jut."

    Magyarul ne legyetek olyan biztosak a Bull októberi megjelenésében. Vagy ha mégis kereskedelmi forgalomba dobják, akkor azt üres raktárak mellett teszik. Ami annyit tesz, hogy a piacon hivatalosan elérhető lesz, ám az eddig legyártott példányokat szélsebesen elkapkodják, hozzánk valszeg nem is fog jutni belőlük, ahogy ezt megszokhattuk. Majd a készletek apadásával a boltok oldalain a termék mellett az lesz feltüntetve, hogy "pillanatnyilag nem rendelhető", vagy "csak rendelésre" és e mögé lesz biggyesztve, hogy 2 hét minimum várakozási idő.

    Egyébként most az AMD is ráérne a piacra dobással, mivel az Intelnél sincs minden rendben az SB-E körül. Ki kellene használni az alkalmat, és várni még egy-két hónapot. Egyébként is óriásit csúsztak már, ez a kis idő már nem számítana. A Sandy Bridge i5-i7 már mikor piacra került?! Márpedig abba a kategóriába várják a Bull -t is.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák